Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Jak korzystać z tekstur w Edytorze Wspomnień

Edytor Wspomnień to sprytny program, dzięki któremu jesteś w stanie w prosty sposób uzyskać bardzo ciekawe efekty. Jednym z nich jest wykorzystanie tekstur, które bezpłatnie udostępniamy wszystkim użytkownikom. Zobacz, jak łatwo zmienisz tło w swoim projekcie.

JAK TO DZIAŁA - TEKSTURY

1. Jak dodać teksturę do projektu.

Tekstury znajdziesz w oknie dodatków, w zakładce „Tła”. Łatwo je rozpoznać, bo są to jedyne czarno-białe grafiki na liście. Na miniaturkach wyglądają zazwyczaj nieciekawie, ale kryją w sobie duży potencjał. Pamiętaj, że chcesz umieścić teksturę na tle strony! Nie potrzebujesz do tego żadnych ramek – po prostu przeciągnij teksturę z okna dodatków i upuść na tle strony.

Przykładowe tekstury

Jeśli nie widzisz okna dodatków, możesz je przywołać w każdej chwili wybierając z menu „Widok” pozycję „Pokaż okno dodatków” lub wciskając na klawiaturze przycisk F8.

 

2. Jak zmienić kolor tekstury.

Świetnie! Mamy już teksturę na stronie, ale niestety nie prezentuje się ona zbyt okazale. Jest szara, bura i nijaka. Potrzebujemy więc trochę magii Edytora Wspomnień... Zmień kolor tła strony. Nie przejmuj się, tekstura nie zniknie!

Aby zmienić kolor tła strony wybierz z menu „Edycja” pozycję „Zmień kolor tła strony”. Możesz też skorzystać z przycisku dostępnego na pasku narzędzi.

 

Tekstury zawsze przyciemniają trochę obraz, więc lepiej wybierać jaśniejsze kolory. W tym przypadku zdecydowaliśmy się na intensywny róż.

 

Teraz strona wygląda zupełnie inaczej. Tekstura, którą wybraliśmy nadaje fakturę imitującą ozdobny karton. To oczywiście tylko efekt złudzenia optycznego, bo sam wydruk jest płaski, na dodatek na gładkim papierze, jednak wystarczy by „oszukać” oko. Jeśli chcesz uzyskać efekt prawdziwie strukturalnego papieru skorzystaj z opcji wyduku fotoksiążek ekskluzywnych na strukturalnym papierze.

 

Mała uwaga: ze względu na to, że Edytor Wspomnień wyświetla minitury zdjęć by oszczędzić pamięć, efekt, który widać na monitorze nie jest w stu procentach taki jak na końcowym wydruku. Poniżej wycinek tekstury z kolorowym tłem w skali 1:1.