Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Kadrowanie zdjęć w Edytorze Wspomnień

Wstawiasz zdjęcia do swojego projektu i nagle okazuje się, że coś z nimi jest nie tak. Albo ktoś wszedł w kadr (ręka do góry, kto nie miał problemu z mistrzem drugiego planu), albo chcesz wykorzystać tylko kawałek zdjęcia. W Edytorze Wspomnień możesz swobodnie kadrować zdjęcia. Zobacz, jakie to proste.

JAK TO DZIAŁA - KADROWANIE ZDJĘĆ

 

Kliknij dwukrotnie w wybrane zdjęcie lub użyj funkcji „Edytuj ramkę ze zdjęciem” z menu „Edycja” i rozpocznij kadrowanie zdjęcia. Chcesz edytować zdjęcie ustawione jako tło strony - użyj funkcji „Edytuj tło” z menu „Strona”.


Ukaże się wtedy okno kadrowania. Kolorem czerwonym zaznaczony jest fragment zdjęcia, który znajdzie się poza kadrem (a więc nie będzie widoczny w projekcie).

Okno kadrowania zdjęcia

 

Gdy najeżdżasz na obszar przerywanego prostokąta, pokarze się kursor skrzyżowanych strzałek. Klikając i przytrzymując lewy przycisk myszy ustalasz pozycje ramki, kadrując w ten sposób zdjęcie. Po najechaniu na samą przerywaną krawędź zobaczysz strzałki oznaczające możliwość zwiększenia lub zmniejszenia rozmiaru ramki do kadrowania. Po zakończeniu kadrowania kliknij w prawym górnym rogu na zielony przycisk OK. Możesz też anulować całą operację kadrowania wciskając czerwony X.

Okno kadrowania zdjęcia

 

Jeśli chcesz obrócić zdjęcie wewnątrz ramki, skorzystaj z przycisków na górze okna kadrowania. Oprócz tego masz możliwość zrobienia lustrzanego odbicia w pionie lub poziomie.