Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Regulamin forum

Regulamin korzystania z forum serwisu drukujwspomnienia.pl
2 kwietnia 2007r.

Drogi Użytkowniku, pragniemy aby nasz serwis był miejscem, gdzie każdy może porozmawiać na interesujące go tematy i spotkać ciekawych ludzi. W pełni szanujemy prawo do swobodnej wypowiedzi i zapewniamy je każdemu Użytkownikowi, Ty zrób to samo – szanuj wypowiedzi innych i traktuj ich tak jak sam chcesz być traktowany. Aby ułatwić aktywne korzystanie z naszego forum przygotowaliśmy zbiór zasad, które obowiązują każdego użytkownika.

 1. Podstawowe wytyczne
  1. Wierzymy, że każdy ma coś ciekawego do wniesienia w tworzoną na naszych stronach społeczność, bez względu na wiek, doświadczenie czy przekonania i w związku z tym każdemu należy się szacunek.
  2. Z założenia nie cenzurujemy naszego forum, jednakże jesteśmy przekonani, że są pewne treści, których publikacja na naszych stronach jest nie na miejscu i w związku z tym mogą one zostać usunięte. Odnosi się to przede wszystkim do przemocy, pornografii i wulgaryzmów. Treści zawierające nagość będą tolerowane, pod warunkiem, że dotyczyć będą artystycznej formy jej prezentacji, a nie pokazywaniu nagości jako takiej. Nie życzymy sobie umieszczania w serwisie treści obraźliwych oraz ukazujących brak szacunku dla życia, np. obrazujących zabijanie zwierząt lub mordowanie ludzi.
  3. Stosuj się do zasad netykiety, a w szczególności nie umieszczaj:
   • kilku takich samych wypowiedzi (spamowanie);
   • reklam i ogłoszeń;
   • wypowiedzi nie związanych w żaden sposób z tematem dyskusji
  4. Nietolerowane będzie wyśmiewanie się lub szydzenie czy nieodpowiednie zachowanie w stosunku do innych użytkowników, pracowników firmy czy innych osób. Podobnie w przypadku szeroko pojętego odbierania innym przyjemności korzystania ze strony, w tym pomówienia, groźby, obrażanie na tle wyznaniowym, rasowym, przekonań religijnych, płciowym, przynależności społeczno-kulturowej itp.
  5. Niedopuszczalne jest używanie
   • kontrowersyjnych lub obraźliwych nazw użytkownika.
   • nazw użytkownika, które mogą wprowadzić innych w błąd, np. „JaJestemModeratorem” lub „PracownikFirmy”.
   Konta takie będą usuwane.
  6. Zamieszczanie treści promocyjno-reklamowych jest niedopuszczalne. Nie umieszczaj linków do innych stron, na których próbujesz cokolwiek sprzedawać. Takie treści są niedozwolone i będą usuwane bez ostrzeżenia. Jeśli jesteś zainteresowany promocją własnych towarów lub usług skontaktuj się z nami.
  7. Aby ułatwić innym osobom i wyszukiwarkom (takim jak "google") wyszukiwanie konkretnych treści na naszych stronach, postaraj się pisać poprawnie i w sposób zrozumiały, aby inni mogli jak najwięcej skorzystać z twoich wypowiedzi.
  8. Jeśli do swoich wypowiedzi dołączasz pliki graficzne postaraj się aby nie były one większe niż 800 pikseli na najdłuższym boku. Dzięki temu osobom o mniejszych monitorach lub gorszych łączach internetowych łatwiej będzie takie pliki obejrzeć.
 2. Prawa autorskie
  1. Nigdy nie umieszczaj nie podpisanych prac innych osób, do których nie masz odpowiednich praw. Takie działanie jest naruszeniem powszechnie obowiązujących przepisów prawa i wiąże się z odpowiedzialnością karną.
  2. Miej świadomość, że wszelka odpowiedzialność z tytułu naruszenia praw osób trzecich wynikająca z zamieszczenia przez Ciebie treści naruszających te prawa spoczywa, tylko i wyłącznie, na Tobie.
  3. Umieszczając na naszych stronach treści (w dowolnej formie - informacji, danych, fotografii, artykułów, reportaży, opowiadań, wypowiedzi itp.) udzielasz nam nieodpłatnego prawa do modyfikacji, publikacji, wyświetlania i reprodukcji tego materiału w celach związanych z działalnością naszej firmy w tym także w celach marketingowych. Ponadto umieszczając powyższe treści na naszych stronach deklarujesz, że posiadasz do nich pełnię praw.
  4. Firma nie ponosi odpowiedzialności za utratę umieszczanych przez Ciebie w serwisie danych, a także za ich modyfikację, kopiowanie i rozpowszechnianie oraz cytowanie lub inną formę użytkowania przez osoby trzecie poza lub w obrębie serwisu.
  5. Niedozwolone jest reprodukowanie, kopiowanie, duplikowanie, sprzedaż, odsprzedaż ani żadna inna forma wykorzystania serwisu, jego części lub treści, do celów komercyjnych.
  6. Zabronione jest wykorzystanie strony do naruszenia praw autorskich, majątkowych i każdych innych związanych z własnością intelektualną w tym znaków handlowych.
 3. Konsekwencje niestosowania się do regulaminu
  1. Obniżenie statusu, głównie za nieodpowiednie zachowanie
  2. Tymczasowa albo nieodwołalna blokada konta
  3. Powiadomienie właściwych instytucji lub organów o wykroczeniu/przestępstwie w przypadkach łamania obowiązujących przepisów prawa
 4. Postanowienia końcowe

  Decyzje moderatorów lub pracowników firmy dotyczące Użytkownika bądź jego wypowiedzi są kwestią wyłącznie pomiędzy firmą oraz Użytkownikiem i nie podlegają dyskusji na forum. Jeżeli uważasz, że zostałeś potraktowany przez moderatora lub pracownika firmy niezgodnie z panującymi zasadami, masz prawo do wyjaśnień. W tym celu napisz bezpośrednio na adres kontaktowy firmy.