Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Alternatywne metody dostarczenia projektu

Czasami zdarza się, że wysyłka projektu fotoksiążki przez internet (bezpośrednio z Edytora Wspomnień) nie jest możliwa. Przyczyny mogą być różne i nie zawsze Klient może mieć na nie wpływ, dlatego specjalnie na taką ewentualność przygotowaliśmy rozwiązanie alternatywne.

Krok pierwszy
Uruchom Edytor Wspomnień i otwórz projekt, który chcesz do nas przesłać.

Otwórz gotowy projekt

 

Krok drugi
Po wczytaniu projektu, z menu Plik wybierz opcję Zamów.

Wybierz opcję zamów

 

Krok trzeci
Jak zwykle w takiej sytuacji program wyświetli raport dotyczący Twojego projektu. Przejrzyj go uważnie i sprawdź czy nie wskazuje jakichś istotnych błędów, jak np. brakujące pliki ze zdjęciami. Gdy wszystkie kwestie związane z detalami technicznymi projektu zostaną rozwiązane, kliknij Wyślij do realizacji aby przejść dalej.

Przejrzyj i zatwierdź raport projektu

 

Krok czwarty
Na tym etapie wybierasz sposób dostarczenia danych do realizacji. W tym przypadku wybierz opcję drugą, dzięki której Edytor Wspomnień przygotuje Twój projekt do realizacji zapisując wszystkie użyte przez Ciebie zdjęcia w jednym pliku, wraz z samym projektem.

Wybierz sposób dostarczenia danych

 

Krok piąty
Program zapyta o wskazanie miejsca i nazwy pliku w którym ma zostać zapisany projekt gotowy do realizacji. Wybierz taką lokalizację, którą będzie Ci potem łatwo odnaleźć (na przykład Pulpit). Dla pewności nazwij swój plik tak, by nie pomylić go z innymi plikami projektów, które nie zostały przygotowane do druku.

Wybierz lokalizację i nazwę pliku

 

Krok szósty
Poczekaj, aż program przygotuje wszystkie Twoje zdjęcia do druku. W czasie tego procesu zostaną one wykadrowane i skompresowane tak, by końcowy plik był możliwie najmniejszy, a jednocześnie zawierał zdjęcia zoptymalizowane specjalnie do druku w naszej firmie. W zależności od wielkości Twojego projektu, ilości użytych w nim zdjęć oraz prędkości Twojego komputera, cały proces może potrwać od kilkudziesięciu sekund, nawet do kilkudziesięciu minut.

Poczekaj, aż program przygotuje projekt do druku

 

Krok siódmy
Gotowe! Twój projekt został przygotowany do realizacji. Jedyne co pozostało to dostarczyć go do naszej firmy. Jeśli dysponujesz stałym łączem internetowym, możesz spróbować dostarczyć do nas ten plik wysyłając go za pośrednictwem serwisów takich jak sendspace, filejumbo czy dropbox. Możesz też oczywiście nagrać projekt na płytę CD i wysłać go na adres naszej drukarni (pamiętaj by koniecznie opisać płytę nazwą użytkownika, pod którą zarejestrowałaś się w naszym serwisie).

Gotowe!

 

Bardzo ważne!
Bez względu na to, czy zdecydujesz się dostarczyć do nas plik z projektem na płycie CD czy też będziesz przesyłać go przez internet, koniecznie pamiętaj, by przesłać do nas właściwy plik! Upewnij się, że plik który nagrywasz na CD (czy też wysyłasz przez sendspace.pl) jest tym samym plikiem, który utworzyłeś w kroku piątym tego samouczka. Sprawdź dwa razy, czy to na pewno właściwy plik i czy ma on odpowiednią wielkość. Właściwy plik będzie opisany jako plik typu pmpc.

Jeśli plik, który chcesz przesłać do nas, ma zaledwie kilka kilobajtów wielkości, to na pewno nie jest właściwym plikiem i prawdopodobnie próbujesz przesłać do nas projekt, który nie zawiera zdjęć, a jedynie same informacje o ich rozmieszczeniu w projekcie, oraz na dysku Twojego komputera. Z takim plikiem nie jesteśmy nic w stanie zrobić. Plik, który musisz do nas dostarczyć prawdopodobnie będzie miał kilkanaście, a czasami nawet kilkaset megabajtów wielkości. Sprawdź więc dokładnie, żeby nie okazało się potem, że nie jesteśmy w stanie wydrukować projektu z płyty, którą do nas prześlesz pocztą.

 

Krok ósmy - złożenie zamówienia
Bez względu na to jaką formę dostarczenia projektu wybierzesz, pamiętaj by podać nam również swoją nazwę użytkownika w serwisie drukujwspomnienia.pl. Jeśli nie masz jeszcze założonego konta, zrób to zanim wyślesz nam projekt. Gdy gotowy projekt trafi do nas, tego samego dnia zostanie podpięty do twojego konta w serwisie. Otrzymasz wtedy e-mail z informacją, że możesz już się zalogować i złożyć zamówienie. Określisz wtedy liczbę zamawianych egzemplarzy, adres dostawy, formę płatności itp. Wszystko tak, jakbyś składał normalne zamówienie na projekt wysłany bezpośrednio z Edytora Wspomnień.