Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

System windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia

Przy próbie uruchomienia Edytora Wspomnień może pojawić się komunikat podobnej treści: System windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu.

Komunikat taki pojawia się najczęściej z powodu nadgorliwego programu antywirusowego. Niektóre programy antywirusowe są domyślnie skonfigurowanych bardzo paranoicznie i blokują dostęp do plików, które są całkowicie bezpieczne. Ponieważ jednak zostały pobrane z internetu – antywirus uważa, że pliki takie mogą być potencjalnie groźne.

Pobierając Edytor Wspomnień bezpośrednio ze strony drukujwspomnienia.pl masz pewność, że plik jest wolny od złośliwego oprogramowania i tym samym nie stanowi zagrożenia dla Twojego komputera. Wszystkie udostępniane przez nas pliki są regularnie sprawdzane przez programy antywirusowe renomowanych firm oraz zabezpieczane cyfrowym podpisem, który możesz zweryfikować przy pobieraniu Edytora Wspomnień.

W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest chwilowe wyłączenie programu antywirusowego bądź też wskazanie w ustawieniach programu antywirusowego, że Edytor Wspomnień jest bezpieczny i można go uruchomić. Jest to procedura zalecana również przez firmę Microsoft.

Bardzo prosimy o zgłaszanie do Biura Obsługi Klienta podobnych problemów wraz z podaniem nazwy zainstalowanego programu antywirusowego. Pomoże nam to uniknąć podobnych problemów w przyszłości.