Przed wysłaniem projektu na konto Edytor Wspomnień sprawdza go i wyświetla listę ewentualnych błędów. Warto ją prześledzić aby uniknąć sytuacji, gdy dopiero w gotowym albumie dostrzeżesz błąd, który łatwo można było poprawić na etapie projektowania.
Które z błędów są najczęściej popełniane przy projektowaniu, co one oznaczają dla Twojej fotoksiążki i jak ich uniknąć przygotowując kolejne projekty? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania.
Aby zapewnić wysoką jakość druku rozdzielczość Twoich zdjęć powinna wynosić nie mniej niż 250 dpi. Możesz ją sprawdzić klikając w wybrane zdjęcie prawym przyciskiem myszy i wybierając z menu kontekstowego „WŁAŚCIWOŚCI”. Oczywiście wydrukujemy zdjęcia nawet o bardzo niskiej rozdzielczości, jednak zalecamy aby nie była ona niższa niż 150 dpi w przypadku fotoksiążek i 100 dpi w przypadku dużych kalendarzy na ścianę.
UWAGA: Wykrzykniki widoczne na zdjęciach nie zostaną wydrukowane, stanowią one jedynie informację o niższej niż zalecana jakości zdjęcia.
W momencie, gdy umieszczasz dowolny obiekt (zdjęcie, napis lub ozdobnik) zbyt blisko krawędzi strony powinieneś liczyć się z tym, że jego część może zostać zacięta w czasie oprawy lub że zdjęcie będzie sprawiało wrażenie, jakby „wypadało” ze strony. W sytuacji, gdy zdjęcie zachodzi na obszar zarezerwowany dla oprawy jego część może zostać schowana w marginesie na oprawę i stanie się niewidoczna w gotowej fotoksiążce. Jak prawidłowo umieścić obiekt na stronie?
Jeśli dostosowując szablon do swoich potrzeb chcesz pozbyć się jakiegoś elementu projektu, usuń go za pomocą klawisza „DELETE”. Przesunięcie go poza obszar strony system zinterpretuje jako błąd. Warto sprawdzić wszystkie takie informacje zgłaszane przez system i upewnić się, że dotyczą tylko zbędnych elementów. Możliwe, że pracując nad projektem "tymczasowo" przesunąłeś jakiś element poza obszar druku i zapomniałeś go wstawić na właściwe miejsce.
Nakładanie jednego elementu na drugi wcale nie musi być wynikiem błędu. W wielu naszych szablonach różne obiekty (zdjęcia, napisy, ozdobniki) nachodzą na siebie i jest to w pełni zamierzone działanie.
Nakładając na siebie zdjęcia można uzyskać ciekawy efekt „rozsypanych” zdjęć, zasłonić niechciane elementy, które się na nich znalazły lub przeciwnie – specjalnie jakieś podkreślić wybranym ozdobnikiem. Bardzo ważne, aby zwrócić uwagę na kolejność elementów - każdy nowy element dodany do projektu przykryje wcześniejsze. Kolejność poszczególnych elementów możesz ustawić korzystając z menu "EDYCJA" opcja "ROZMIEŚĆ"
Jeśli któraś z ramek zdjęciowych w Twoim projekcie pozostanie niewypełniona system zinterpretuje to jako możliwy błąd, o którym poinformuje Cię w raporcie. Możliwe, że pracując nad projektem zostawiłeś ją do późniejszego wypełnienia, albo zdjęcie nie wczytało się prawidłowo.
Niektóre z naszych szablonów uwzględniają ramki tekstowe. Oczywiście nie musisz ich wypełniać tekstem. Jeśli pozostawisz taką ramkę pustą system zinterpretuje to jako możliwy błąd, o którym poinformuje Cię w raporcie.
Jeśli mimo wszystko masz wątpliwości, czy dobrze przygotowałeś projekt wyślij go na swoje konto i poproś mailowo o jego sprawdzenie. Pamiętaj podać nam swoją nazwę użytkownika i nazwę pliku, który mamy sprawdzić. Przejrzymy dokładnie Twój projekt i w razie zauważonych błędów podamy Ci ich listę wraz z instrukcją jak je poprawić.
Poniżej przedstawiamy listę pozostałych opisanych przez nas narzędzi dostępnych w Edytorze Wspomnień. Jeśli nie znalazłeś interesującego Cię tematu napisz do nas.