Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

PacSafe - nie daj się złodziejowi

Na polski rynek nareszcie dotarły produkty australijskiego wytwórcy akcesoriów do aparatów cyfrowych, spółki PacSafe, CarrySafe100 oraz DuffelSafe 100. Pierwszy z wymienionych produktów to pas nośny, a drugi - torba wielofunkcyjna. Oba produkty mają utrudnić lub wręcz uniemożliwić utratę sprzętu fotograficznego w wyniku kradzieży.

Pas nośny CarrySafe100 posiada miękką poduszkę na ramię, wykonaną z "oddychającej" tkaniny oraz jest wzmocniony stalową linką. Ma to zapobiec ewentualnemu odcięciu paska nożem. Jak przekonuje producent, posiada też uniwersalne uchwyty, pasujące do większości dostępnych na rynku aparatów cyfrowych i kamer oraz zapięcia, umożliwiające przypięcie sprzętu do oparcia krzesła.


Pas CarrySafe 100

Torba DuffelSafe 100 jest wykonana z materiału nazwanego Nylon Ballistic. Dysponuje warstwą nierozciągliwej siatki ze stali nierdzewnej (znajdującą się pod warstwą wierzchnią) oraz stalową linką z polikarbonowym zapięciem. W komplecie z torbą otrzymujemy także mini-kłódkę. Po wyjęciu wewnętrznych wkładek torba może służyć jako zwykły bagaż podręczny.


Torba DuffelSafe 100

Cena pasa CarrySafe 100 w sklepach internetowych to ok. 59 zł, natomiast cena torby kształtuje się w granicach 600-740 złotych (w zależności od sklepu).

Pomimo, iż da się to cudo przypiąć np. do latarni czy czegoś równie ciężkiego do podniesienia, ma solidną kłódkę i te stalowe linki, to chyba i tak nie odważyłbym się spuścić z oka plecaka pełnego drogiego sprzętu... Niemniej jednak zawsze to lepiej niż niemieć żadnych zabezpieczeń i chyba warto wydać te parę setek by chronić parę tysięcy...