Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

PODGLĄD DOKUMENTU, czyli jak będzie wyglądała moja fotoksiążka

Z zapałem projektujesz swoją fotoksiążkę, wstawiasz zdjęcia, zmieniasz tła. Wszystko wydaje się być idealne. Ale jak dana strona prezentuje się w zestawieniu z sąsiednią? Czy wszystko ładnie do siebie pasuje? Przecież do tej pory widziałeś je tylko pojedynczo. Poznaj TRYB PODGLĄDU DOKUMENTU i zobacz swoją fotoksiążkę w inny sposób.


JAK TO DZIAŁA - PODGLĄD DOKUMENTU

Tryb podglądu dokumentu pozwala na jednoczesne oglądanie dwóch sąsiednich stron, które znajdą się na rozkładówce Twojej fotoksiążki. To bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu możesz sprawdzić:

 • czy tła sąsiadujących stron pasują do siebie - nie muszą być identyczne, ale powinny współgrać ze sobą; taki efekt uzyskasz korzystając z teł dedykowanych konkretnym tematom graficznym;

 • czy ramki zdjęciowe są na odpowiedniej wysokości; często zdjęcia ustawiane są „na oko” i dopiero na rozkładówce widać, że nie wygląda to dobrze; idealne wyrównanie poziomu ramek możesz uzyskać korzystając z opcji Wyrównaj obiekt dostępnej w menu Edycja;

 • czy całość dobrze się komponuje – może któraś stron wygląda na zbyt pustą lub zbyt przeładowaną w porównaniu z sąsiednią? sprawdzonym zabiegiem, który zawsze dobrze wygląda jest ustawienie na jednej ze stron dużego zdjęcia zajmującego całą lub większość jej powierzchni, a na stronie obok kilku mniejszych.


Podgląd dokumentu - krok po kroku

 1. Z menu Edycja wybierz Tryb podglądu dokumentu. W celu włączenia lub wyłączenia tej opcji możesz również skorzystać z klawisza F10. UWAGA: nie ma możliwości projektowania przy włączonym trybie podglądu.

  • Podgląd dokumentu w menu Widok

 2. Po włączeniu trybu podglądu dokumentu Twój projekt będzie wyglądał tak:

  • Projekt fotoksiążki przy włączonym podglądzie

Pozostałe wpisy z serii JAK TO DZIAŁA

Poniżej przedstawiamy listę pozostałych opisanych przez nas narzędzi dostępnych w Edytorze Wspomnień. Jeśli nie znalazłeś interesującego Cię tematu napisz do nas.

 1. Jak zmienić format lub rodzaj oprawy fotoksiążki
 2. Jak dodać lub usunąć strony w projekcie fotoksiążki
 3. Jak jak zmienić kolejność stron w projekcie fotoksiążki
 4. AUTOWYPEŁNIANIE - szybka fotoksiążka w Edytorze Wspomnień
 5. Wyszukiwanie powtórzonych zdjęć w projekcie fotoksiążki
 6. Raport projektu, czyli najczęstsze błędy w projektach fotoksiążek i jak ich uniknąć
 7. Zmień temat graficzny, czyli jak korzystać z różnych szablonów tematycznych w jednym projekcie fotoksiążki
 8. ELEMENTY INTERFEJSU, czyli ten straszny margines bezpieczeństwa