Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Odzyskaj pliki z Photorec 6.6

Photorec to bardzo proste narzędzie do odzyskiwania plików. Warunkiem pomyślnego przywrócenia jest brak uszkodzonych danych na dysku. Program działa pod różnymi systemami i jest darmowy.


Photorec 6.6


Photorec 6.6 pozwala na odzyskiwania plików (nieuszkodzonych) z nośników danych, których zawartość w ten lub inny sposób nie jest osiągalna przez tradycyjne środki dostępu (przykładem takiej "niedyspozycji" może być uszkodzony system plików). Oryginalnie program ten był przeznaczony do wyszukiwania plików graficznych i filmowych, lecz obecnie liczba obsługiwanych formatów jest tak wielka, iż trudno nazwać go "narzędziem do odzyskiwania zdjęć z aparatów cyfrowych".

Zasada działania Photorec jest prosta. Wyszukuje on nagłówki plików charakterystyczne dla danego formatu, zarazem nie wykorzystując w tym procesie struktury systemu plików (co nie zmienia faktu iż obsługiwane są tylko systemy FAT, NTFS, EXT2/EXT3 i HFS+). Odnalezione dane są kopiowane bezpośrednio do katalogu z którego został uruchomiony Photorec.

Narzędzie działa z systemami Windows, Linux i Mac OS X. Więcej informacji znajduje się na stronie domowej Photorec.

Z tej oferty ma pewno razem ze mną ucieszą się inni użytkownicy, którzy nie raz przeszukiwali zasoby Internetu w poszukiwaniu dobrego oprogramowania do odzyskiwania plików, które nie kosztowałoby majątku. Ten program jest darmowy!