Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Nowy Edytor Wspomnień

Wraz z nową, znacząco rozszerzoną ofertą, wprowadziliśmy również nową wersje Edytora Wspomnień, naszego darmowego, autorskiego programu do tworzenia (już nie tylko) fotoksiążek.

Edytor Wspomnień 2.0

Edytor Wspomnień 2.0

Nowa wersja Edytora Wspomnień ponownie została wzbogacona o dodatkowe funkcje ułatwiające prace i poszerzające możliwości tworzenia atrakcyjnych projektów fotoksiążek oraz całej gamy nowych produktów. Nie pozostaliśmy również obojętni na błędy i niedociągnięcia, które zostały zgłoszone przez was, użytkowników programu, za co serdecznie wam dziękujemy. Dzięki informacjom od was jesteśmy w stanie stale udoskonalać nasz program tak by jak najlepiej odpowiadał waszym potrzebom. Aktualna wersja Edytora Wspomnień to 2.0.2.11 - dostępna w dziale pobrań. Poniżej lista najważniejszych zmian.

Filtry graficzne
Teraz każde zdjęcie może zostać nieco poprawione poprzez korekcję jasności, kontrastu oraz nasycenia. Ponadto wprowadziliśmy dwa praktyczne filtry zamieniające kolorowe zdjęcia na czarno-białe lub na odcienie sepii. Osoby o bardziej artystycznym zacięciu znajdą również efekt farby olejnej (zdjęcie wygląda jak malowane pędzlem przez impresjonistę) oraz rozmycia. Te dwa z pozoru dziwne efekty idealnie nadają się do stosowania przy obrazach użytych jako tła stron.

Filtry graficzne

Przykład zastosowania filtrów graficznych

 

Automatyczne wypełnianie całej ramki zdjęciowej
Nową i zapewne dla wielu bardzo przydatną funkcja w programie jest automatyczne wypełnianie całej ramki zdjęciowej po umieszczeniu w niej fotografii. Do tej pory zdjęcia po umieszczeniu w ramce były tak zmniejszane aby były widoczne w całości, nowa funkcja powoduje, że zdjęcie zostanie wstawione do ramki w taki sposób by w całości ją wypełnić (kosztem obcięcia fragmentu fotografii). Taka funkcjonalność z pewnością okaże się przydatna osobom chcącym w szybki sposób przygotować projekt fotoksiążki bez zagłębiania się w szczegóły każdego ze zdjęć. Funkcję tą można w razie potrzeby wyłączyć w menu narzędzi.

Drobne usprawnienia
Z przydatnych drobiazgów na uwagę zasługuje opcja ustawienia tej samej czcionki dla całego projektu (dostępna w menu narzędzi). Dodaliśmy również możliwość tworzenia fotoksiążek z maksymalną ilością aż 120 stron! Usunęliśmy też kilka zgłoszonych przez użytkowników błędów, jak zamienione opisy w raporcie projektu, czy nieszczęsny błąd "brak miejsca na dysku" pojawiający się sporadycznie przy próbie wysłania projektu do realizacji.

Nowe produkty
Kilka rodzajów kalendarzy, bajki i kolorowanki dla dzieci orz nowe rodzaje fotoksiążek. Jest tego dużo i wszystko zostało opisane w ofercie oraz wczorajszym newsie. Na uwagę zasługują jednak ciekawe funkcje związane z kalendarzami planszowymi. Program pozwala bowiem samemu skonfigurować kalendaria, tak by np. kalendarz rozpoczynał się marcu zamiast w styczniu. Dodatkowo w niektórych kalendariach można dopisać własne święta i wydarzenia (np. urodziny w rodzinie, rocznice ślubów itp). Takie wpisy zostaną automatycznie wyróżnione innym kolorem w kalendarium. A skoro o kolorach mowa - w każdym kalendarium można dowolnie ustawić kolory dzięki czemu w da się łatwy sposób stworzyć spójną i atrakcyjną kompozycję kalendarza. Należy jedynie pamiętać że rozbudowane funkcje kalendariów nie dotyczą kalendarza książkowego oraz kalendarzy z doklejanym kalendarium do wydzierania.