Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Nowa wersja Edytora Wspomnień - 2.8

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią oddajemy do waszej dyspozycji nową wersję Edytora Wspomnień - naszego autorskiego programu do tworzenia fotoksiążek i foto kalendarzy.

Edytor Wspomnień 2.8.1.2 | © Filip Berlikowski

Edytor Wspomnień 2.8.1.2 | © Filip Berlikowski
Prawda że ładny? (Nie Filip, przecież to nie on. Edytor oczywiście)

Nowa wersja Edytora Wspomnień jest oznaczona numerem 2.8.1.2 i oprócz standardowej eliminacji drobnych błędów - tym razem znaleźliśmy raptem dwa :) - wprowadza również bardzo upragnione przez niektórych funkcje! Atmosfera podgrzana? To dobrze. Oto galeria, która uszczęśliwi niejednego weterana naszego programu :)

Ostatnio użyte parametry tekstu

Na początek mały drobiazg, ale na pewno ucieszy. Magiczny przycisk w edytorze tekstu zatytułowany „Ostatnio użyte parametry tekstu”. Oszczędzi czasu niejednemu co bardziej wylewnemu autorowi, który w fotoksiążkach nie stroni od licznych komentarzy tekstowych.

 

Wytrop duplikaty zdjęć

Nie jesteś pewien, czy w Twoim projekcie nie powtarzają się jakieś zdjęcia? Teraz to nie problem - ten mały tropiciel szybko pomoże Ci zlokalizować wszystkie powtarzające się w projekcie fotografie. Znajdziesz go w menu „Narzędzia i opcje” pod pozycją „Wyszukiwanie duplikatów zdjęć”.

 

Podgląd szablonów użytkownika

Na koniec prawdziwy rarytas dla weteranów (i nie tylko) gustujących we własnych, oryginalnych szablonach stron. Funkcja ta, podobnie jak wiele innych, powstała na prośbę użytkowników Edytora Wspomnień i jej nazwa, zastępuje chyba wszelkie wyjaśnienia - to po prostu Podgląd szablonów użytkownika.

Jeśli jednak małe wyjaśnienie jest potrzebne - oto ono: jeśli tworzysz i używasz swoje własne szablony stron, teraz możesz używać ich tak samo jak szablony wbudowane w Edytor Wspomnień. Wystarczy wskazać katalog w którym zapisane są Twoje szablony, a program automatycznie wygeneruje ich miniaturki i wyświetli w oknie szablonów. Uwaga: wczytywanie dużej liczby rozbudowanych szablonów może długo trwać!

 
 Komentarze
Grzegorz Bach, 2009-02-02 18:38

Cieszą mnie wszelkie usprawnienia w Edytorze. Jestem co prawda nowym użytkownikiem, ale już dopiekł mi brak polecenia "cofnij".

cicha, 2009-02-02 22:35

> Cieszą mnie wszelkie usprawnienia w Edytorze. Jestem co prawda nowym
> użytkownikiem, ale już dopiekł mi brak polecenia "cofnij".

Tak, to chyba jednak zdecydowanie największy mankament...