Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Nowa wersja Edytora Wspomnień - 2.5

Tuż przed chwilą udostępniliśmy nową wersję Edytora Wspomnień - naszego bezpłatnego, autorskiego programu do tworzenia fotoskiażek i całej masy innych foto produktów. Najważniejsza nowość w tym wydaniu to dołączone do programu dodatki graficzne.

Podążając mozolnie za potrzebami naszych klientów oraz starając się realizować nasze własne wizje rozwoju, dotarliśmy do kolejnego kamienia milowego. Przed wami uaktualniona wersja Edytora Wspomnień, która zawiera kolejną porcję uaktualnień, poprawek oraz oczywiście nowych funkcji. Aktualna wersja Edytora Wspomnień to 2.5.1.3 - dostępna od teraz w dziale pobrań. Poniżej lista najważniejszych zmian.

Edytor Wspomnień 2.5 | © Filip Berlikowski

Edytor Wspomnień 2.5 | © Filip Berlikowski

Nowe funkcje
Największą chyba zmianą i zarazem zupełną nowością w naszym programie, jest wbudowana biblioteka dodatków graficznych. Aktualnie składają się na nią trzy kategorie: tła, drobne dodatki graficzne oraz grupa ,,inne'' gdzie znajdziecie między innymi dodatkowe ramki dla waszych zdjęć. Lista dodatków graficznych będzie na bieżąco aktualizowana, a program w czasie pracy sam będzie pobierał nowe zestawy elementów graficznych.

Dodaliśmy również możliwość kopiowania ramek zdjęciowych oraz z tekstem. Jest to przydatna funkcja, dzięki której szybko można powielić dokładnie ustawioną ramkę, na tej samej, lub innych stronach.

Udoskonalenia
Rozbudowaliśmy funkcję szablonów użytkownika - teraz dzięki nim, praktycznie w kilku kliknięciach można przerzucić komplet stron z jednej fotoksiążki do drugiej. Opcja ta zapewne okaże się bardzo przydatna dla osób, które chcą rozbudować swoje wcześniejsze projekty, lub po prostu zmienić im rodzaj oprawy.

W miarę gdy nasz program staje się coraz bardziej rozbudowany, coraz trudniej jest przy tworzeniu projektów pilnować by wszystko dobrze układało się na stronach. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że raporty poprawności projektu w dotychczasowej postaci były kompletnie nieprzydatne, w przypadku bardziej złożonych ,,dzieł''. Dlatego też znacząco rozbudowaliśmy okno raportów, grupując błędy i pozwalając na łatwe odnalezienie elementów sprawiających kłopoty. Teraz z listy ostrzeżeń, która do tej pory przy wysyłaniu projektu często nie miała końca, wystarczy wybrać dwukrotnym kliknięciem poszczególne elementy, a program automatycznie przeniesie nas na daną stronę projektu i zaznaczy wskazany obiekt. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie wyłapać co i dla czego powinno zostać poprawione.

Zagubione pliki? To była zapewne zmora osób wracających do swoich dawnych projektów. Wystarczyło przenieść folder ze zdjęciami w inne miejsce niż w momencie tworzenia projektu, by wszystko co stworzyliśmy nagle zniknęło. Teraz dodaliśmy funkcję ułatwiającą zlokalizowanie zagubionych plików. Gdy podczas otwierania projektu program nie będzie w stanie odnaleźć użytych w nim plików, będzie teraz możliwość wskazania ich aktualnej lokalizacji. Dzięki temu, szybko bo zaledwie kilkoma kliknięciami, będzie można przywrócić nawet dziesiątki zagubionych plików.

To oczywiście nie koniec listy zmian i poprawek. Ta strona zawiera jedynie kluczowe nowości, które zdecydowanie uprzyjemnią i przyspieszą tworzenie nowych, fantastycznych projektów fotoksiążek. Kolejna porcja aktualizacji już wkrótce.