Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Nowa lustrzanka Nikona

Firma Nikon Corporation wprowadziła na rynek najmniejszą, obok korpusu D40, lustrzankę cyfrowa w ofercie firmy - model D40x. Aparat Nikon D40x wyposażony jest w matrycę CCD o rozdzielczości 10,2 miliona pikseli.

Ciekawym dodatkiem jest system matrycowego pomiaru światła 3D Colour Matrix II oraz automatyczny balans bieli umożliwiają uzyskiwanie zdjęć odzwierciedlających drobne szczegóły oraz kolory fotografowanego obiektu.

Nikon D40x


Aparat D40x jest wyposażony w obiektyw o zakresie ogniskowych 18-55 mm. Składa się on z elementu ze szkła typu ED. Silnik SWM (Silent Wave Motor) umożliwia ciche i płynne działania autofokusa. Sprzęt uruchamia się w przeciągu 0,18 sekund, tryb zdjęć seryjnych zaś umożliwia zrobienie 100 zdjęć zapisywanych w formacie JPEG z szybkością około trzech klatek na sekundę. Wbudowany autofokus powinien pomóc podczas robienia zdjęć w pośpiechu.

Innowacyjny, opracowany przez firmę Nikon system sterowania błyskiem i-TTL precyzyjnie ocenia moc błysku, dzięki czemu niezależnie od warunków fotografowania zdjęcie jest zawsze idealnie doświetlone. Aparat posiada monitor LCD o przekątnej 2,5 cala. Opracowana przez firmę Nikon funkcja D-Lighting pozwala korygować niedoświetlone zdjęcia lub ujęcia zrobione przy nadmiernym oświetleniu za obiektem. Użytkownicy otrzymują także szansę na usunięcie efekt czerwonych oczu, poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisk w aparacie. Można także zastosować efekt monochromatyczny, aby zmienić kolorystykę zdjęcia na czarno-białą.

W sumie aparat ma w zestawie osiem programów tematycznych, które umożliwiają fotografom dostosowywanie parametrów zdjęć za pomocą pokrętła trybu pracy.

 
 Komentarze
testuś, 2007-05-08 01:39

Ostatnio zacząłem się coraz bardziej interesować tematem lustrzanek, czy ktoś wie, czy do tego modelu jest już dostępny battery pack? bez niego to jest straszne maleństwo :(

Siliconmind, 2007-05-08 01:55

testuś, maniaku, a ty o tej porze jeszcze na nogach?
co do posta, jak rozumiem, chodzi ci o całego gripa?
podobno na razie nic z tego, ale o tym pewnie Nikonianin więcej powie. ja wiem, że możesz dostać tylko sam akumulator (EN-EL9).

Nikonianin, 2007-05-08 08:49

Na forum Nikona podali mi coś takiego:

http://tiny.pl/dnmv

Kilian, 2008-01-19 18:43

A po co Ci to ... Czy naprawdę robisz tak dużo zdjęć ? Pozdrawiam.

stroos, 2008-01-24 00:23

A dlaczego Nikon i D40?
W tej cenie jak chcesz cos "do reki" to uzywany w dobrym stanie 10d + 18-105 USM bedzie lepszym rozwiazaniem. Byle migawka byla zdrowa, a i tak nawet uzywana pewnie wiecej niz nowa nikonowska przezyje..