Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Jak zmienić kolejność stron w projekcie przygotowanym w Edytorze Wspomnień

Zdarza się, że w trakcie pracy nad projektem znajdujesz zdjęcia, które powinny znaleźć się w konkretnym miejscu projektu. O tym, jak dodać lub usunąć strony w Edytorze Wspomnień pisaliśmy już tutaj. Ale co zrobić, jeśli potrzebujesz w danym miejscu jedną stronę, w innym też jedną a program wstawia je zawsze parami, po dwie obok siebie? Nie wpadaj w panikę, nie musisz projektować wszystkiego od nowa. Korzystając z funkcji Edytora Wspomnień możesz dowolnie zamienić kolejność stron.

JAK TO DZIAŁA - PRZEMIESZCZANIE STRON

Zamiana kolejności stron - krok po kroku

  1. Z menu Strona wybierz opcję Przemieść.

  2. Możesz zamienić bieżącą stronę z poprzednią wybierając Zamień z poprzednią lub następną, wybierając Zamień z następną.

    • Wybór strony

  3. Jeśli chcesz zamienić bieżącą stronę z inną niż sąsiednia strona projektu, wybierz opcję Zamień z, a następnie wpisz numer wybranej strony i zatwierdź klikając OK

    • Wybór strony

Zamiana kolejności stron - uwagi końcowe

Jeśli wstawiłeś puste strony i wypełniłeś jedną z nich, konieczne będzie przemieszczenie zbędnej pustej na koniec projektu. W tym celu ustaw się na pustej stronie i korzystając z opisu zamieszczonego powyżej przemieść ją z kolejną. Znowu ustaw się na pustej stronie i zamień z kolejną. Czynność powtarzaj do momentu, gdy pusta strona pojawi się w miejscu, w którym chcesz wstawić kolejne zdjęcia, lub w miejscu umożliwiającym jej usunięcie w opisany tutaj sposób.

Pozostałe wpisy z serii JAK TO DZIAŁA

Poniżej przedstawiamy listę pozostałych opisanych przez nas narzędzi dostępnych w Edytorze Wspomnień. Jeśli nie znalazłeś interesującego Cię tematu napisz do nas.

  1. Jak zmienić format lub rodzaj oprawy fotoksiążki
  2. Jak dodać lub usunąć strony w projekcie fotoksiążki