Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Fotoopowiadania w Galerii Przy Schodach

Fotografia dla Wojciecha Rogowicza to ważny i wręcz doskonały środek komunikowania się. Nie jest jedynie techniką rejestracji ani sposobem wyszukanego przedstawiania otaczającej nas rzeczywistości.


Fotoopowiadania

W znacznie wyższym stopniu jest aktem twórczym zmuszającym nas do przemyślenia naszego otoczenia, do refleksji na temat tego, co nas wizualnie otacza. Dla niego Fotografia jest doskonałym sposobem do wyrażania i opisywania świata przez własne emocje, marzenia...

Prezentowane na wystawie "Fotoopowiadnia" fotografie są swego rodzaju odkryciem się autora, otwarciem, ujawnieniem własnych myśli, niepokojów, ideałów... Powstały z myśli, ale są również obrazkami, które mają rodzić myśli. Wojciech Rogowicz nie narzuca nam swojej wizji patrzenia na świat, fotografie jego dają się natomiast niemal dowolnie interpretować.

Autor fotografii w pełni świadomie odwołuje się do wrażliwości duchowej odbiorców, którzy starać się mogą odtworzyć jego procesy myślowe i dopowiadać bądź uzupełniać treści obrazków; fotografii; albowiem jak twierdził Umberto Eco każde "dzieło" ma formę otwartą.

Wojtek Rogowicz urodzony w latach 70-tych, posługuje się aparatami fotograficznym od kilkunastu lat, a świadomie fotografuje od ok.10 lat. Po kilku zakrętach edukacyjnych ukończone Wyższe Studium Fotografii, a potem studia magisterskie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Brał udział w różnych wystawach zbiorowych, m.in. w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Broniszowie. Pracownik Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Galeria Przy Schodach (Biblioteka Główna AWF) Katowice ul. Mikołowska 72A, tel. 0322075148 Fotoopowiadania wystawa fotografii Wojciecha Rogowicza Wystawa czynna od 21 maja do 30 czerwca 2007r.