Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Canon Ixus 70

Canon Ixus 70 to kolejny, bardzo mały aparat cyfrowy przeznaczony dla fotoamatorów. Jego wymiary pozwalają nosić go praktycznie wszędzie. Schowany do kieszeni, może być wyciągnięty w każdej chwili, a dzięki nowoczesnemu procesorowi Digic III, aparat pracuje bardzo szybko.

Canon Ixus 70Canon Ixus 70

Matryca CCD 7,1 megapiksela zapisuje zdjęcia w dużej rozdzielczości 3072x2304 pikseli na kartach pamięci SD, SDHC (do 4GB) oraz MMC. Do tego oferuje 32 MB pamięci wewnętrznej. Ekran LCD o przekątnej 2.5 cala posiada rozdzielczość 230 000 pikseli, co pozwala na oglądanie bardzo kontrastowych i kolorowych zdjęć. Wyświetlany obraz jest dobrze widoczny nawet gdy patrzymy pod dużym kątem. W trybie filmowym nagramy pliki w rozdzielczości 640x480 pikseli z prędkością 30/15 kl/sek. z dźwiękiem.

Tak jak wszystkie nowe aparaty Canona na rok 2007, nowy Ixus również posiada szeroki zakres czułości 80-1600 ISO. Obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym o ekwiwalencie ogniskowej 35-105 mm pozwala na przybliżanie obrazu w kadrze. W skład budowy obiektywu wchodzą m. in. 2 soczewki asferyczne poprawiające jakość zdjęć. Jasność optyki na poziomie f/2.8-4.9.

Canon posiada 9-punktowy autofocus, który precyzyjnie ustawia ostrość z odległości nawet 3 cm (makro). Zdjęcia seryjne zapisywane są z prędkością 1,7 kl./sek. do zapełnienia karty pamięci. Aparat zgodny jest ze standardem PictBridge, czyli możliwe jest drukowanie fotografii z pominięciem komputera, bezpośrednio z kompatybilnej drukarki. Ixus 70 wyposażony jest w nowoczesne złącze USB 2.0 High Speed, przy pomocy którego można przegrać filmy i fotografie do komputera. Zdjęcia wyświetlimy również na ekranie telewizora. W tym celu należy skorzystać z wyjścia A/V.