Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Bluetooth 2.1

Jest nowa wersja standardu łączności bezprzewodowej Bluetooth. Oznaczona symbolem 2.1, ma zwiększyć żywotność baterii urządzeń z niej korzystających oraz ułatwić ich obsługę.

Ułatwienie obsługi Bluetooth 2.1 ma zapewnić jego automatyzacja. Przykładowo, zestaw głośnomówiący do telefonu po uruchomieniu samodzielnie i automatycznie jest do niego podłączany. Niewiadomo jeszcze jak został rozwiązany problem związany z sytuacją, gdzie wiele osób korzysta równocześnie z wielu akcesoriów.

Autorzy standardu zapewniają też, że jego nowa wersja jest o wiele lepiej zabezpieczona przed włamaniami niż jej poprzednicy. Możliwe jest wygenerowanie sześciocyfrowego kodu zabezpieczającego. Klucz ten jest następnie wykorzystany do szyfrowania połączenia o sile odpowiedniej 16-bitowemu zabezpieczeniu szyfrującego.

Na nowej technologii oszczędzającej energię skorzystają głównie użytkownicy takich urządzeń jak myszki, czy klawiatury, które częściej wysyłają dane niż odbierają i nie wymagają wysokiego transferu danych. Teraz te urządzenia będą mogły pracować w trybie oszczędzania energii i wciąż wysyłać wszystkie potrzebne dane.

Urządzenia pracujące w trybie Bluetooth 2.1 będą kompatybilne w dół.