Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Amator kupuje aparat

Dziś premierę ma pierwszy z serii artykułów, które regularnie będziemy publikować w cyklu „Okiem Amatora”. W pierwszym z nich nasz etatowy amator wybiera swój nowy aparat fotograficzny.

Czym się kierował i jak poszukiwał informacji? Co i do jakich wyborów go skłoniło? O rozterkach, problemach i sukcesach naszego redakcyjnego amatora możecie przeczytać w pierwszym z jego autorskich artykułów. Przez najbliższe tygodnie będziecie mogli prześledzić ścieżki jakimi podążał nasz Autor by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu fotografii i nie tylko.

Nie są to porady profesjonalisty, a raczej osobiste refleksje zwykłego zjadacza chleba, który próbuje odnaleźć się w dzisiejszym, cyfrowym świecie. Tak więc herbata (lub kawa) w dłoń i zapraszamy do lektury. Gorąco zachęcamy też do podzielenia się swoimi opiniami i oczywiście zapraszamy do dyskusji.

Witam wszystkich, którzy zastanawiają się jak wybrać odpowiedni dla siebie aparat. Spróbuję podzielić się z Wami moimi przemyśleniami z okresu kiedy miałem właśnie ten problem.

Swoją przygodę z fotografią zacząłem już jako dzieciak, niestety wtedy stać było mnie jedynie na zwykłą „małpkę” Kodaka na kliszę filmową. Także moje dzieła ograniczały się więc raczej do okolicznościowych imprez typu urodziny, imieniny czy grill w ogrodzie, oraz raz czy dwa razy w roku do foto-relacji z wakacyjnych wojaży...

Pełen tekst znajdziecie tutaj.

 
 Komentarze
odkurzacz, 2007-05-18 17:38

hehe, calkiem przyjemny tekscik. taki dla bardziej dla ludzi, nie to co ten techniczny belkot co wszyskie gazety i portale serwuja. az sie zygac chce jak ich czytam. a tu fajnie i po ludzku. no i wiemy skad jeden z newsmanow nabawil sie swojego nika :)

testuś, 2007-05-21 15:47

fajny tekst. więcej takich proszę ;P

indygo, 2007-05-22 18:42

popieram i dołączam się do reszty - więcej takich proszę ;)