Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Alternatywne metody przesłania pliku

Czasami zdarza się, że wysyłka projektu fotoksiążki przez internet (bezpośrednio z Edytora Wspomnień) nie jest możliwa. Przyczyny mogą być różne i nie zawsze Klient może mieć na nie wpływ, dlatego specjalnie na taką ewentualność przygotowaliśmy rozwiązanie alternatywne.


JAK TO DZIAŁA - ALTERNATYWNE METODY WYSŁANIA PLIKU

Alternatywne metody wysłania pliku - krok po kroku

 1. Uruchom Edytor Wspomnień i otwórz projekt, który chcesz do nas przesłać.

  • Otwórz projekt, który chcesz do nas przesłać

 2. Po wczytaniu projektu, z menu PLIK wybierz opcję ZAMÓW. Możesz również skorzystać z ikonki „kwiatuszka” dostępnej w pasku górnym.

  • Wybierz opcję zamów
  • Skorzystaj z ikonki kwiatuszka

 3. Jak zwykle w takiej sytuacji program wyświetli raport dotyczący Twojego projektu. Przejrzyj go uważnie i sprawdź czy nie wskazuje jakichś istotnych błędów, jak np. brakujące pliki ze zdjęciami. O błędach, które najczęściej pojawiają się w Waszych projektach pisaliśmy tutaj. Gdy wszystkie kwestie związane z detalami technicznymi projektu zostaną rozwiązane, kliknij WYŚLIJ DO REALIZACJI aby przejść dalej.

  • Po sprawdzeniu raportu błędu wyślij projekt do realizacji

 4. Na tym etapie wybierasz sposób dostarczenia danych do realizacji. W tym przypadku wybierz opcję drugą, dzięki której Edytor Wspomnień przygotuje Twój projekt do realizacji zapisując wszystkie użyte przez Ciebie zdjęcia w jednym pliku, wraz z samym projektem.

  • Wybierz sposób wysłania pliku

 5. Program zapyta o wskazanie miejsca i nazwy pliku w którym ma zostać zapisany projekt gotowy do realizacji. Wybierz taką lokalizację, którą będzie Ci potem łatwo odnaleźć (na przykład Pulpit). Dla pewności nazwij swój plik tak, by nie pomylić go z innymi plikami projektów, które nie zostały przygotowane do druku.

  • Zapisz projekt, który chcesz do nas wysłać

 6. Poczekaj, aż program przygotuje wszystkie Twoje zdjęcia do druku. W czasie tego procesu zostaną one wykadrowane i skompresowane tak, by końcowy plik był możliwie najmniejszy, a jednocześnie zawierał zdjęcia zoptymalizowane specjalnie do druku w naszej firmie. W zależności od wielkości Twojego projektu, ilości użytych w nim zdjęć oraz prędkości Twojego komputera, cały proces może potrwać od kilkudziesięciu sekund, nawet do kilkudziesięciu minut.

  • Eksport danych
  • Eksport danych zakończony poprawnie

 7. Gotowe! Twój projekt został przygotowany do realizacji. Jedyne co pozostało to dostarczyć go do naszej firmy. Jeśli dysponujesz stałym łączem internetowym, możesz spróbować dostarczyć do nas ten plik wysyłając go za pośrednictwem serwisów takich jak sendspace, wetransfer czy dropbox. Możesz też oczywiście nagrać projekt na płytę CD i wysłać go na adres naszej drukarni (pamiętaj by koniecznie opisać płytę nazwą użytkownika, pod którą zarejestrowałaś się w naszym serwisie).

  Bardzo ważne! Bez względu na to, czy zdecydujesz się dostarczyć do nas plik z projektem na płycie CD czy też będziesz przesyłać go przez internet, koniecznie pamiętaj, by przesłać do nas właściwy plik! Upewnij się, że plik który nagrywasz na CD (czy też wysyłasz przez wetransfer) jest tym samym plikiem, który utworzyłeś w kroku piątym tego samouczka. Sprawdź dwa razy, czy to na pewno właściwy plik i czy ma on odpowiednią wielkość. Właściwy plik będzie opisany jako plik typu pmpc.


 8. Bez względu na to jaką formę dostarczenia projektu wybierzesz, pamiętaj by podać nam również swoją nazwę użytkownika w serwisie drukujwspomnienia.pl. Jeśli nie masz jeszcze założonego konta, zrób to zanim wyślesz nam projekt. Gdy gotowy projekt trafi do nas, najpóźniej następnego dnia roboczego zostanie podpięty do twojego konta w serwisie. Otrzymasz wtedy e-mail z informacją, że możesz już się zalogować i złożyć zamówienie. Określisz wtedy liczbę zamawianych egzemplarzy, adres dostawy, formę płatności itp. Wszystko tak, jakbyś składał normalne zamówienie na projekt wysłany bezpośrednio z Edytora Wspomnień.


Pozostałe wpisy z serii JAK TO DZIAŁA

Poniżej przedstawiamy listę pozostałych opisanych przez nas narzędzi dostępnych w Edytorze Wspomnień. Jeśli nie znalazłeś interesującego Cię tematu napisz do nas.

 1. Jak zmienić format lub rodzaj oprawy fotoksiążki
 2. Jak dodać lub usunąć strony w projekcie fotoksiążki
 3. Jak jak zmienić kolejność stron w projekcie fotoksiążki
 4. AUTOWYPEŁNIANIE - szybka fotoksiążka w Edytorze Wspomnień
 5. Wyszukiwanie powtórzonych zdjęć w projekcie fotoksiążki
 6. Raport projektu, czyli najczęstsze błędy w projektach fotoksiążek i jak ich uniknąć
 7. Zmień temat graficzny, czyli jak korzystać z różnych szablonów tematycznych w jednym projekcie fotoksiążki
 8. ELEMENTY INTERFEJSU, czyli ten straszny margines bezpieczeństwa
 9. CZCIONKI czyli prawie wszystko o błędach w dodawaniu napisów w Edytorze Wspomnień