Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Aktualizacja Edytora Wspomnień

Niezmordowanie prąc do przodu z pracami przy naszym dziecku - Edytorze Wspomnień - oddajemy w wasze ręce jego kolejną, nieco zaktualizowaną wersję.

Co bardziej spostrzegawczy bywalcy naszej strony pewnie zauważyli, że w dziale pobrań pojawiła się nowa wersja Edytora Wspomnień. Jest to drobna aktualizacja zawierająca kilka poprawek oraz jedną istotną i bardzo przydatną funkcję, którą ochrzciliśmy ,,click through''. Przyznacie chyba, że polski odpowiednik, ,,klik na wylot'' nie brzmi zbyt dobrze ;). Nowa wersja programu nosi numer 2.0.4.17. Uwaga! tym razem jej instalacja nie jest obowiązkowa, choć oczywiście gorąco zalecana.

,,click through''
Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się niezwykle prosta, a zarazem bardzo przydatna funkcja. Od teraz używanie grafiki stanowiącej ramki, takie jak np. nasz walentynkowy pakiet sercowych ramek stanie się dużo prostsze. Do tej pory, jeśli w projekcie mieliśmy dwie lub więcej ramek ułożonych jedna na drugiej, to program pozwalał zaznaczyć tylko ramkę znajdującą się na samym wierzchu, nawet jeśli zawierała ona zdjęcie z przezroczystościami, przez które widać było pozostałe ramki znajdujące się pod spodem.

clickThrough01.jpg

Przed ,,click through'' mimo kliknięcia wewnątrz przezroczystego serca zaznaczona zostaje ramka znajdująca się najbardziej na wierzchu.

Dzięki funkcji ,,click through'' program rozpoznaje czy pod kursorem znajduje się przezroczysty obiekt (jak nasza sercowa ramka) i jeśli tak jest to pozwala zaznaczyć obiekt znajdujący się pod spodem. Czyli przykładowo zdjęcie przykryte naszą sercową ramką. Nie trzeba więc już walczyć z przykrytymi ramkami. Osoby intensywnie korzystające w swoich projektach z częściowo przezroczystych elementów graficznych z pewnością docenią to ułatwienie. Funkcja ,,click through'' działa automatycznie.

clickThrough02.jpg

Dzięki ,,click through'' po kliknięciu wewnątrz przezroczystego serca zaznaczona zostaje ramka znajdująca pod spodem, czyli ta którą intuicyjnie spodziewamy się trafić.

Poprawki
Większość z pozostałych poprawek, to raczej niezauważalne drobiazgi, poza jedną dość istotną kwestią. Pewnie niektórzy z was zauważyli dość nieznośną przypadłość Edytora Wspomnień do blokowania obiektów na okładkach fotooparwy. Działo się tak po zapisaniu i ponownym otwarciu projektu fotoksiążki w fotooprawie. Mogło się zdarzyć, że obiekty (tekst lub zdjęcia) znajdujące się na okładce były blokowane i nie można było ich przesunąć, obrócić ani zmieniać ich rozmiaru. Problem ten został usunięty w aktualnej wersji programu (2.0.4.17), niestety wszystkie projekty, które zostały zapisane przed instalacją tej wersji mogą nadal mieć zablokowane obiekty z okładki. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest usunięcie starych i utworzenie nowych ramek, które od wersji 2.0.4.17 powinny zachowywać się już poprawnie.

Aktualna wersja Edytora Wspomnień jest oczywiście dostępna w dziale pobrań. Jako nowość udostępniliśmy też osobny plik z aktualizacją programu, który ma zaledwie 6MB i jest aż o 70% mniejszy niż cały instalator Edytora Wspomnień. Zaoszczędzi to trochę czasu osobom, które mają poprzednią wersję programu i nie chcą ściągać całych 27MB pełnego instalatora.

 
 Komentarze
Delgada, 2008-02-07 13:22

Aktualizujecie szybciej niż ja nadążam ze ściąganiem i instalacją nowych wersji....;)

Siliconmind, 2008-03-06 19:31

> Aktualizujecie szybciej niż ja nadążam ze ściąganiem i instalacją
> nowych wersji....;)
no to szykuj się na następne :)
już lada dzień kolejna dawka nowości.

a tak na poważnie, nie jest przecież tak źle - w końcu nie aktualizujemy codziennie ;)

Kilian, 2008-03-27 10:49

Pozdrawiam, aktualizacje to przecież nowe możliwości programu,
a to chyba jest korzystne dla nas - użytkowników.

Delgada, 2008-05-03 01:12

Ależ ja nie narzekam ani nie krytykuję.
mój post należy traktować jak zarcik do kwadratu.
Wszak między słowami ukryła się pochwała dla ekipy drukujwspomnienia.pl!

odkurzacz, 2008-05-05 16:52

> Ależ ja nie narzekam ani nie krytykuję.
> mój post należy traktować jak zarcik do kwadratu.
> Wszak między słowami ukryła się pochwała dla ekipy
> drukujwspomnienia.pl!

hehe, no to przygotuj się na następne :) bo ja z ostatniej wymiany maili z centrum pomocy dowiedziałem się, że niedługo czeka nas kolejna porcja nowości :)