Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

5 milimetrowe 2 megapiksele

Sharp zaprezentował nowy, 2-megapikselowy moduł aparatu cyfrowego, który przeznaczony jest do zastosowania w telefonach komórkowych. Producent twierdzi, że jest to najcieńsze tego typu urządzenie na świecie - jego grubość to 5mm.


sensor 2MP

Urządzenie przeznaczone jest głównie na rynek telefonów komórkowych - wyposażono je w sensor CMOS (Complementary Metal-Oxide Semiconductor, jego wymiary to 1/4 cala) o rozdzielczości dwóch milionów pikseli, dzięki któremu możemy uzyskać zdjęcia o rozdzielczości 1600 na 1200 pikseli. Możliwe jest też rejestrowanie sekwencji wideo (UXGA) z prędkością sięgającą 15 klatek na sekundę. Warto również wspomnieć o funkcji auto-focus. Sharp planuje miesięczną produkcję (ma się rozpocząć w lipcu) na poziomie 30000 sztuk. Cenę pojedynczego modułu ustalono na ok. 41 dolarów.

Co dalej? Zegarki na rękę z cyfrowym aparatem, a może długopisy? Już niedługo każdy będzie mógł mieć gadżety w iście Bondowskim stylu... do kupienia w kiosku koło domu.

 
 Komentarze
gucio, 2007-06-11 15:34

Ja już 5 lat temu widzialem cyfraka wielkosci pudelka od zapalek, w zwyklym sklepie foto, nie w jakims dla szpiegow :) Mogl pomiescic tylko 20 zdjec. Teraz pewnie juz robią takie wielkosci znaczka pocztowego...

Nikonianin, 2007-06-11 15:43

A co powiecie na to?

Aparat w zapalniczce:
http://www.pimall.com/nais/lightercamera.html

Aparat w długopisie:
http://www.pimall.com/nais/digitalspypen.html