Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

problem z windows 7

AutorWiadomość
Agnieszka Demska
Fotograf domator
2011-02-28 19:36

Edytor wspomnień nie chce się włączyć w Windows 7. Mam nowy komputer z tym systemem.
W dzienniku zdarzeń systemu Windows jest zapis:
Błąd aplikacji. Identyfikator zdarzenia 1000.
Po kliknięciu na program klepsydra symbolizująca rozpoczęcie procesu otwierania programu pojawia się na 2 sekundy i znika. Program się nie otwiera.
Help!!!

Siliconmind
Pracownik
2011-03-01 12:55

To jest odpowiedź na posta napisanego przez Agnieszka Demska

Generalnie, Edytor Wspomnień powinien działać pod systemem Windows 7. Tak zresztą jest w przypadku komputerów w naszej firmie. Niestety niektórzy klienci zgłaszają problemy z działaniem programu pod tym systemem. Najgorsze jest to, że przyczyny są bardzo różne i trudno jest znaleźć rozwiązanie.

Dlatego dla pewności:
Uruchom Edytor Wspomnień z uprawnieniami administratora (choć program powinien działać bez tego): kliknij prawym przyciskiem w ikonę programu i wybierz "Uruchom jako administrator". System poprosi o potwierdzenie - kliknij "Tak".

Jeśli to nie pomoże, spróbuj trybu zgodności:
Kliknij prawym przyciskiem w ikonę Edytora Wspomnień i wybierz "Właściwości". W oknie, które się otworzy, przejdź do zakładki "Zgodność". Tam zaznacz "Uruchom ten program w trybie zgodności z:" i wybierz "Windows XP (Service Pack 3)". Zaznacz też na dole okna opcję "Uruchom ten program jako administrator". Zatwierdź zmiany i uruchom program.

Jeśli to również nie pomoże, sprawdź czy na komputerze jest zainstalowany program antywirusowy. Jeśli tak, uruchom go i zajrzyj do dziennika zdarzeń - choć to mało prawdopodobne, to jednak czasami programy antywirusowe mylnie rozpoznają niegroźne programy jako wirusy. Jeśli tak się dzieje w Twoim przypadku, napisz koniecznie kto jest producentem antywirusa i której wersji tego programu używasz.


There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't