Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Dobry pomysł na idealne tła do fotoksiążek

AutorWiadomość
Siliconmind
Pracownik
2007-04-26 17:31

Wszyscy wiemy, że same zdjęcia w fotoksiążce do dopiero część sukcesu. Często brakuje nam pewnego detalu... właśnie - tła! Nie oszukujmy się, ciężko jest dobrać, z tego czym sami dysponujemy, dobre tło, które nie będzie ani za ostre ani zbyt rozmyte. Tło które nie będzie odwracać uwagi od zdjęć i na którym podpisy i same fotki będą się dobrze prezentować.
Skąd więc wziąć dobre tło dla naszych zdjęć? Ci zdolniejsi z was pewnie będą potrafili sami sobie takie przygotować wędrując ze swoim aparatem po okolicy albo dłubiąc w swoim ulubionym programie graficznym. Ale wiadomo nie każdy jest na tyle zdolny a co ważniejsze, nie każdy ma tyle czasu, żeby się wszystkim zająć samemu. Ale nie ma co załamywać rąk :) najprościej jest kupić sobie odpowiednie tło.
Wiem, że to brzmi dziwnie, więc już spieszę z wyjaśnieniami. Już jakiś czas temu w sieci bardzo popularne stały się serwisy przeznaczone dla profesjonalistów głównie z branży reklamowej, gdzie mogą oni kupować zdjęcia do publikacji. Serwisy te oferują niesamowitą wręcz ilość profesjonalnie wykonanych i czystych jak łza fotografii w bardzo przystępnych cenach zaczynających się nawet poniżej jednego euro.
Kiedyś można było kupić jedynie całe zestawy tematyczne takich zdjęć, za które trzeba było płacić nawet po kilkaset euro. Dzisiaj zdjęcia te można kupować na sztuki! Można samemu wybrać odpowiednie zdjęcie a nawet wypróbować jego miniaturkę aby przekonać się czy się sprawdzi w konkretnej sytuacji. Co więcej wiele z tych serwisów oferuje świetne narzędzia do wyszukiwania odpowiednich zdjęć według tematyki czy nawet według interesującej was kolorystyki!
Oko kilka linków do serwisów sprzedających zdjęcia na takiej właśnie zasadzie:
www.istockphoto.com
www.dreamstime.com
www.stockxpert.com
www.sxc.hu

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't

Nikonianin
Pracownik
2007-04-27 10:10

To jest odpowiedź na posta napisanego przez Siliconmind

to ja dorzucę chyba najbardziej popularny i jeden z najtańszych:

www.shutterstock.com

-------- Opis w ReMonCie --------

testuś
Fotograf domator
2007-04-27 11:41

wow! nie wiedziałem, że to jest takie proste :O a ja głupi tak się zawsze męczę z dobraniem tła :/

born to test

salami
Fotograf domator
2007-05-03 15:00

no to jeszcze jeden:

www.crestock.com

:)

Delgada
Szalony pstrykacz
2007-12-03 15:19

W sumie nawet myślałam nad takim tłem, ale zrezygnowałam z tego pomysłu - po pierwsze wszystkie zdjęcia, które umieszczałam w albumie były albo mojego albo kogoś z rodziny autorstwa. I wszystkie dotyczyły nas. Wstawianie cudzego zdjęcia, ew. tła wydało mi się czymś psującym magię, wprowadzającym zakłamanie do moich zdjęć. Tak jakbym dobudowywała historię, której nie było.

"Evil triumphs when good men do nothing"

indygo
Szalony pstrykacz
2007-12-12 12:49

osobom preferującym nasz ojczysty język na pewno spodoba się wiadomość o tym, że istockphoto od niedawna jest dostępny również w polskiej wersji językowej!
http://antyweb.pl/istockphoto-po-polsku/

Dr H.J.Jr

Kilian
Fotograf domator
2008-01-18 20:54

A ja wolę jednolite łagodne tła , ewentualnie jakiś gradient  lub tekstura.

Dragon

monikasz
Szalony pstrykacz
2008-01-19 10:21

To jest odpowiedź na posta napisanego przez Kilian

A ja wolę jednolite łagodne tła , ewentualnie jakiś gradient  lub
tekstura.

taz jestem za jednolitym, chyba ze chodzi o ukazanie zdjecia na zdjeciu to inna sprawa ale czasami co za duzo to nie zdrowo

monika

ania
Fotograf domator
2011-02-07 11:20

Odgrzebię temat bo znalazłam coś naprawdę fajnego: http://browse.deviantart.com/resources/?q=vintage#/d2iynsc
W tym portalu można znaleźć super tła do fotoksiążek!

• Grungy_Vintage_Patterns_Part4_by_WebTreatsETC.jpg