Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Edytor wspomnień wiesza się pod Windows Vista :-(

AutorWiadomość
Ley
Fotograf domator
2010-12-15 13:08

Witam serdecznie,

Chciałem przygotować album na prezent świateczny i ostatnie kilka dni poświęciłem na skonstruowanie 120 stron pełnych zdjeć i opisów. Ponieważ należało wysłać projekt do dziś rano, do 3:00 próbowałem przygotować projekt do wysyłki... ale złośliwość rzeczy martwych sprawiła, że nie udało się.

Oto opis problemu:

Mam VISTĘ, z zainstalowanym .NET 4.0 i edytorem. Sam edytor działa poprawnie, ale potrafi raz na jakiś czas sam z siebie po prostu się wyłączyć - pojawia się okno, że program nie odpowiada i zostanie zamknięty. Tą uciążliwość dało się znieść do momentu kliknięcia przycisku "zamów"... ale gdy klikam "zamów" dzieje się coś takiego:
- program zczytuje wszystkie obrazki (pasek leci, ja czekam), nastepnie mam wybór czy wysłać przez internet czy zgrać do pliku - wybieram jedno lub drugie (nie ma to znaczenia bo to co się za chwile stanie dzieje się w obu sytuacjach).

W tym momencie pojawia się okienko informujące o przygotowywaniu do wysyłki i pasek odlicza obiekty 1/598, 2/598... i tak mniej wiecej na 30, czasem na 100 a najdalej na 203, a nieraz już po 2gim wyskakuje komunikat, że przygotowanie projektu zostało przerwane i abym upewnił się, czy mam wolne miejsce na dysku (a mam 10GB wolnej przestrzeni) lub czy jakies zdjecie nie zostało usunięte (nie zostało, bo wszystkie mam od początku w jednym katalogu). Oczywiscie w trakcie trwania "przygotowywania" również pojawia się windowsowy komunikat, że program zostanie zamknięty, ale można ją przesunąć na bok ekranu i dalej sobie z programu korzystać ;-) Ale ile razy bym nie próbował - nie mogę nawet zgrać do pliku przygotowanego projektu by wysłać go przez internet samodzielnie...

Przeinstalowywalem i Edytora i .NET-a i dalej bida.

Bardzo prosze o pomoc w tej materii.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Ley
Fotograf domator
2010-12-15 13:14

[EDIT]
uzupełnienie:

Pamięci RAM mam 1GB, pliki są standardowe (2-5 MB na zdjęcie). Zdjeć mam ok 489 +  103 ramki tekstowe.

Krzysztof

Stefan
Pracownik
2010-12-15 13:34

To jest odpowiedź na posta napisanego przez Ley

Pamięci RAM mam 1GB, pliki są standardowe (2-5 MB na zdjęcie). Zdjeć
mam ok 489 +  103 ramki tekstowe.

I to jest właśnie przyczyną problemów. Masz za mało pamięci RAM do "przemielenia" całego projektu. Przygotowując go do wysyłki program musi wczytać wszystkie zdjęcia by mieć pewność, że wszystko z nimi jest w porządku.

W takiej sytuacji trzeba podzielić projekt na dwie albo nawet trzy części, np. używając szablonów użytkownika.

Wyeksportuj wszystkie strony do szablonów użytkownika (program automatycznie zrobi po jednym szablonie dla każdej strony projektu).
Narzędzia i opcje -> Szablony użytkownika -> zapisz wybrane strony jako szablony
Następnie utwórz nowy projekt z o połowę mniejszą ilością stron i wczytaj do niego tą pierwszą porcję stron. Program pozwoli ci zaznaczyć dowolną ilość plików na raz, więc wszystko powinno pójść szybko i sprawnie.
Narzędzia i opcje -> Szablony użytkownika -> wczytaj szablon z pliku
To samo zrób z drugą połową stron.

Gdy będziesz miał już dwa osobne projekty, ich wysyłka do realizacji nie powinna sprawiać kłopotu. Następnie złóż zamówienie i daj znać mailem do naszego Centrum Obsługi Klienta - skorygujemy cenę zamówienia tak, by zniwelować różnicę w cenie między jedną fotoksiążką z większą ilością stron, a dwiema z mniejszą.

Oczywiście możesz robić dowolne kombinacje, np. 40+20 stron albo np. 40+40+40 itp. wedle uznania.

Ważna uwaga - jeśli wybraną oprawą jest "foto oprawa", to projekt, który zawiera okładkę musi mieć taką liczbę stron jaka ma być w docelowym produkcie. Chodzi o to, żeby projekt okładki miał odpowiednią grubość grzbietu. Część stron w takim projekcie może oczywiście zostać pusta, a ich zawartość przeniesiona do drugiego projektu z mniejszą liczbą stron.

Uf. Mam nadzieję, że za bardzo nie namotałem i cała instrukcja będzie zrozumiała. W razie czego - pisz, dzwoń, cokolwiek, byle szybko, żebyśmy zdążyli przed świętami :)

Stefan
Pracownik
2010-12-15 13:35

I jeszcze drobna uwaga - opcje szablonów użytkownika są nieaktywne, jeśli aktualnie widoczną stroną, jest strona okładki. Trzeba przejść np. na trzecią stronę projektu i wtedy będzie można użyć tej opcji.

Ley
Fotograf domator
2010-12-15 13:44

To jest odpowiedź na posta napisanego przez Stefan

Ok, to po powrocie z pracy spróbuję tak to zrobić.

Pytanie dodatkowe: czy zabawa z szablonami będzie wymagała wrzucenia od nowa wszystkich zdjęć i opisów?

Krzysztof

Stefan
Pracownik
2010-12-15 13:48

Pytanie dodatkowe: czy zabawa z szablonami będzie wymagała wrzucenia od
nowa wszystkich zdjęć i opisów?

Nie - szablony użytkownika przeniosą cały układ stron razem ze wszystkimi tekstami itd.

W programie jest jednak drobny błąd: jeśli na danej stronie jest tylko zdjęcie umieszczone jako tło strony i nie ma niej żadnego elementu (np. ramki z tekstem lub zdjęciem - choćby pustej), to taka strona zostanie pominięta przy tworzeniu szablonów.

Ten błąd zostanie wyeliminowany w następnej wersji programu, a tymczasem, wolę o nim uprzedzić.

Ley
Fotograf domator
2010-12-15 14:15

To jest odpowiedź na posta napisanego przez Stefan

W programie jest jednak drobny błąd: jeśli na danej stronie jest tylko
zdjęcie umieszczone jako tło strony i nie ma niej żadnego elementu (np.
ramki z tekstem lub zdjęciem - choćby pustej), to taka strona zostanie
pominięta przy tworzeniu szablonów.

Z tym akurat nie będzie problemu, bo tylko na 3 stronach z tego co pamiętam tłem jest zdjęcie - reszta ma tło z "gotowców" więc nie będzie z tym kłopotu aby nawet jeśli go nie pobierze ustawić automatem tło wszystkim takie samo i dodać ręcznie te brakujące strony.

Dziękuję serdecznie za pomoc - czuję, że czeka mnie dziś kolejna długa noc ale nadal mam nadzieję, że jakimś cudem uda się otrzymać paczkę do świąt :D

Krzysztof

visionaire
Fotograf domator
2011-08-16 14:51

Witam, kontynuując wątek dla OS...

Projekt:

Fotoksiążka ekskluzywna, średnia pozioma (FBMHC), 64 strony

Szablony użytkownika:

zapisane ręcznie dla każdej strony:

Przy użyciu:

Edytor Wspomnień 4.0.28.204

Powstaje za każdym razem plik:

PMDump.log

O treści:

Version: 4.0.28.204 (2011-08-16 14:29:34)

Version: 4.0.28.204 (2011-08-16 14:37:09)

Dla:

Vista Home Premium 64-bit OEM Eng

Ponadto z informacji zawartych na stronie:
http://drukujwspomnienia.pl/pomoc/alternatywne_metody_dostarczenia_projektu

Krok trzeci - brak błędów, ostrzeżeń.

Krok czwarty nie występuje, ale jest inny rodzaj komunikatu - w trybie tekstowym, nie obrazkowym.

Krok szósty okno dialogowe znika po około 1s. "Zawieszenie się" aplikacji.

Krok siódmy nie występuje.

Ktoś pomoże?

W.

Siliconmind
Pracownik
2011-08-16 15:06

To jest odpowiedź na posta napisanego przez visionaire

Prześlij do Biura Obsługi Klienta cały plik PMDump.log (plik w folderze "Moje dokumenty").
Czy w projekcie używasz filtrów graficznych?

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't

agnieszka_p
Fotograf domator
2011-08-25 15:15

Witam!
Przy kolejnym włączeniu programu zaczął mi się pojawiać komunikat taki jak na obrazku i program przestaje działać. Pomiędzy kolejnymi użyciami programu nic na komputerze nie było instalowane. Co może być przyczyną? Z poprzednią wersją programu nie było żadnego problemu.

• blad.jpg

Aga

Stefan
Pracownik
2011-08-25 16:50

To jest odpowiedź na posta napisanego przez agnieszka_p

Przy kolejnym włączeniu programu zaczął mi się pojawiać komunikat
taki jak na obrazku i program przestaje działać.

W okienku, które wyskakuje rozwiń "szczegóły" i prześlij do biura obsługi klienta treść tego co znajdziesz w środku.
Ponadto, sprawdź czy w "Moich Dokumentach" pojawił się plik "PMDump.log" - jeśli tak, jego też prześlij.

Siliconmind
Pracownik
2011-08-30 11:48

A więc tak: problem opisany przez visionaire został rozwiązany i łatka wkrótce trafi do wszystkich. Tymczasem, jeśli ktoś natrafi na podobny problem, to należy sprawdzić, czy w projekcie znajdują się ramki tekstowe, w których są tylko "spacje" i nie ma żadnego innego tekstu. To one mogą być przyczyną błędu opisanego jako ERROR 0202: Cannot access a closed Stream.

agnieszka_p - cały czas czekamy na dodatkowe informacje - bez nich nie jesteśmy w stanie pomóc.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't