Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Problem z zapisaniem pliku w windows 7

AutorWiadomość
Magda Apryas
Fotograf domator
2010-11-11 23:58

Witam. Mam problem z zapisaniem pliku projektu w windows 7. Moge zapisac pusty projekt, ale po dodaniu 2 zjecie wyskakuje mi okienko z bledem "brak miejsca na dysku albo brak uprawnien do zapisu". Poniewaz moge zapisac pusty plik to raczej nie problem z uprawnieniami, na dysku mam jakies 70-80 GB wolnego miejsca.
Dziekuje za podpowiedz i pozdrawiam.

Magda

Stefan
Pracownik
2010-11-12 17:39

To jest odpowiedź na posta napisanego przez Magda Apryas

Upewnij się, że konto użytkownika z którego uruchamiany jest program ma uprawnienia administratora. Której wersji Windows 7 używasz?

etosha
Fotograf domator
2010-11-22 22:33

mam dokladnie ten sam problem! Jestem administratorem, wiec nie tu jest problem i na dysku jest mnostwo miejsca. Pracuje na Windows 7 64bit . Mam nadzieje, ze jestescie w stanie pomoc....

Karolina

Siliconmind
Pracownik
2010-11-23 09:30

To jest odpowiedź na posta napisanego przez etosha

mam dokladnie ten sam problem! Jestem administratorem, wiec nie tu jest
problem i na dysku jest mnostwo miejsca. Pracuje na Windows 7 64bit .

Naciśnij prawym przyciskiem na ikonę Edytora Wspomnień na pulpicie i w z menu kontekstowego, które się wyświetli, wybierz "uruchom jako administrator". System Windows może poprosić o potwierdzenie tej operacji. Trzeba wtedy wyrazić zgodę. Powinno pomóc.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't

etosha
Fotograf domator
2010-11-23 22:22

Dziekuje za odpowiedz. Niestety nadal mam problem, bo chce skorzystac z gotowego szablonu kalendarza, a tego nie mozna otworzyc uzywajac opcji "jako administrator" - nie ma po prostu tego na liscie po kliknieciu prawym myszki..... Jest jakas opcja skorzystania ze szablonu po otwarciu programu Edytor Wspomnien??? mam nadzieje, ze nie zagmatwalam tego wszystkiego.... dziekuje

Karolina

etosha
Fotograf domator
2010-11-23 22:40

p.s. do wczesniejszego postu
wyrzucilam program i szablon z komputera i zainstalowalam jeszcze raz. Tym razem komputer przy otwieraniu szablonu zapytal o tryb pracy jako administrator. NIestey nie pomoglo :((((((( nie mam juz pomyslow....

Karolina

MiODek
Moderator
2010-11-24 00:57

Jeśli mowa o tych szablonach: http://drukujwspomnienia.pl/pobierz/szablony_kalendarzy to otwierasz je po prostu w Edytorze Wspomnień. To coś jak zapisany wcześniej projekt, tylko bez zdjęć. A więc:
1. Uruchamiasz Edytor Wspomnień jako administrator (tak jak napisane wyżej).
2. Na ekranie powitalnym wybierasz "Otwórz projekt".
3. Wybierasz plik z szablonem do otwarcia i gotowe.

etosha
Fotograf domator
2010-11-24 15:13

niestety, nadal porazka.......

Karolina

Siliconmind
Pracownik
2010-11-24 15:20

niestety, nadal porazka

To może od początku. Czy poprzez polecenie "uruchom jako administrator" da się uruchomić Edytor Wspomnień, następnie utworzyć nowy projekt (obojętnie jaki) a następnie zapisać go na dysku?

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't

etosha
Fotograf domator
2010-11-25 12:17

mozna otworzyc Edytor jako administrator, mozna dalej otworzyc nowy projekt i wskazac sciagniety wczesniej szablon, ale nici z zapisu.... W kazdym razie odkurzylam starego laptopa ze starym windowsem i zrobilam kalendarz od nowa. Jest juz w realizacji :) Najwyrazniej Edytor nie jest kompatybilny z Windowsem 7 i chyba powinniscie popracowac nad tym..... Dziekuje za wszelkie proby pomocy!pozdrawiam

Karolina

Stefan
Pracownik
2010-11-29 11:11

[...] Najwyrazniej Edytor nie jest kompatybilny
z Windowsem 7 i chyba powinniscie popracowac nad tym

No właśnie staramy się zebrać informacje, od osób, którym nie działa. Musimy dojść do tego co jest przyczyną, bo w standardowych okolicznościach wszystko powinno działać (i tak jest u nas). Prawdopodobnie ktoś z informatyków się z tobą skontaktuje.