Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

problem z wysłaniem danych

AutorWiadomość
jarocki
Fotograf domator
2009-07-20 01:53

Dzień dobry to już trzeci foto album jaki u państwa zamawiam i mam teraz problem z wysłaniem danych . Album 120 ma stron - 402 zdjęcia . Po naciśnięciu opcji "zamawiam" podaniu hasła i loginu zaczyna przesyłać dane , po chwili przerywa i wyskakuje komunikat : wystąpił błąd podczas przygotowywania danych do wysyłki. Sprawdź czy masz wystarczająco wolnego miejsca na dysku oraz czy wykorzystane w projekcie pliki są dostępne. MIejsca na dysku mam 6 GB a zdjęcia są cały czas w tym samym miejscu . POMÓŻCIE !!! Straciłem tydzień aby zrobić ten album , to miał być prezent dla mojej żony na zbliżające się urodziny .

[email protected]

testuś
Szalony pstrykacz
2009-07-20 11:24

To jest odpowiedź na posta napisanego przez jarocki

Może masz mało pamięci operacyjnej? To bardzo duży projekt i pewnie twój komputer ledwo zipie :)

born to test _________ nie jestem pracownikiem drukujwspomnienia.pl :)

testuś
Szalony pstrykacz
2009-07-20 11:25

Aha, pomóc może przesłanie do centrum pomocy pliku C:\PMDump.log (czy jakoś tak). Jeśli oczywiście go masz. Z tego co kojarzę Edytor Wspomnień go tworzy gdy napotka jakieś problemy.

born to test _________ nie jestem pracownikiem drukujwspomnienia.pl :)

Siliconmind
Pracownik
2009-07-20 18:34

Testuś ma rację. Dla wszystkich, którzy napotkali podobny problem mam następujące wskazówki (warto się do nich zastosować zanim skontaktujecie się z centrum pomocy - to znacznie przyspieszy sprawę!):

1. Sprawdźcie czy problem z przygotowaniem projektu do wysyłki pojawia się zawsze przy tym samym pliku. Postęp pracy jest pokazywany na zasadzie "przygotowywanie pliku 4 / 404". Zwróćcie uwagę, czy problem pojawia się zawsze przy tym samym pliku czy jest to losowe, np. raz na 100 a innym razem na 47.
  2. Sprawdźcie, czy na dysku C: pojawił plik "C:\PMDump.log" - jeśli tak, prześlijcie go od razu ze zgłoszeniem do centrum pomocy.
  3. Podajcie też ile macie pamięci RAM w swoim komputerze i z jakiego systemu operacyjnego korzystacie (Windows XP, Vista czy może 2000) oraz jaki rodzaj projektu przygotowujecie i ile jest w nim zdjęć.

Generalnie problem tego typu zdarza się w dwóch przypadkach:

1. Przygotowujesz projekt z dużą ilością zdjęć, ale masz stosunkowo mało pamięci RAM (np. 100 stron, 300 zdjęć a tylko 1GB RAM).
  2. Używasz w projekcie gigantycznych plików graficznych. Przez gigantyczne mam na myśli potwory rzędu 50 Megapikseli! Mieliśmy takie przypadki, gdy ktoś skanował sobie zdjęcia i w nadziei na wysoką jakość robił to w najwyższej możliwej rozdzielczości. Pliki te były wprost ogromne i komputer sobie z nimi nie radził.

Dlatego zanim zaczniecie zgrzytać zębami lub ciskać gromy, sprawdźcie dwa najprostsze rozwiązania (może wydają się banalne, ale o dziwo bardzo często pomagają):

1. Jako, że problemy o których piszę najczęściej wynikają z braku pamięci, spróbujcie wyłączyć wszystkie działające programy i wtedy dopiero uruchomić Edytor Wspomnień i wysłać projekt do realizacji.
  2. Możliwe również że brakuje wam miejsca na dysku. Sprawdźcie ile macie wolnej przestrzeni na dysku C:. Przy dużych projektach warto mieć przynajmniej tyle wolnej przestrzeni na pliki tymczasowe (potrzebne do przygotowania projektu do realizacji) ile zajmują wszystkie użyte w projekcie zdjęcia.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't

Kociszewska
Fotograf domator
2011-12-11 12:19

Witam,
Przygotowałam kalendarz, w którym na każdej stronie wstawiłam jako ozdobniki pliki z zastosowanym filtrem maski przezroczystości (są to pliki jpg). Niezależnie od typu maski (jpg, bmp, png), pliki te nie mogą zostać wysłane. Filtry utworzyłam w Edytorze Wspomnień.
Mam Windows 7 64bit, 4 GB RAM, pliki cały czas znajdują się w odpowiednim miejscu.
Pozostałe pliki wysyłają się bez problemu.
Sprawdziłam, czy mam plik PMDump.log - mam, ale sprzed miesiąca. Odinstalowałam program i zainstalowałam ponownie - problem się powtórzył, ale nowy plik PMDump.log już nie powstał.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
Z góry dziękuję za pomoc.

Siliconmind
Pracownik
2011-12-11 15:56

To jest odpowiedź na posta napisanego przez Kociszewska

Niezależnie od typu maski (jpg, bmp, png), pliki te nie mogą
zostać wysłane. Filtry utworzyłam w Edytorze Wspomnień.

Prześlij jeden z plików, którego używasz jako maskę. Możliwe, że to on sprawia kłopoty. Mieliśmy już podobne przypadki.

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't

Siliconmind
Pracownik
2011-12-12 12:41

Problem z wysyłką projektu z maskami spowodowany jest przez błąd w Edytorze Wspomnień. Problem dotyczy zdjęć zapisanych jako 24-bitowe pliki RGB (czyli niestety zdecydowanej większości zdjęć). Informatycy pracują już nad poprawką.

Tymczasem istnieje obejście tego problemu. Plik, do którego ma zostać zastosowana maska powinien zostać zapisany w formacie PNG 32-bit. Można to zrobić np. za pomocą prostego programiku, który przygotowaliśmy dzisiaj rano. Program można pobrać stąd: http://drukujwspomnienia.pl/files/software/Jpg2Png.exe

Po uruchomieniu programu klikamy w przycisk "Open" i wybieramy pliki, które mają zostać skonwertowane (można wskazać jeden plik lub kilka na raz). Następnie klikamy w "Convert" - program poprosi o wskazanie miejsca gdzie mają być zapisane nowe pliki.

Gdy powstaną już nowe pliki trzeba umieścić je w projekcie zamiast starych. Niestety będzie trzeba na nowo zaaplikować maski, ale tym razem program nie powinien już protestować przy wysyłce projektu do realizacji.

Kociszewska
Fotograf domator
2011-12-12 22:25

To jest odpowiedź na posta napisanego przez Siliconmind

Witam ponownie i dziękuję za błyskawiczną pomoc i skuteczne rozwiązanie problemu. Jedynym mankamentem takiej konwersji jpg na png jest gigantyczne zwiększenie objętości pliku (na pewno warto wcześniej zmniejszyć plik jpg).
Najważniejsze, że pliki zostały wysłane !!! Dziękuję raz jeszcze i serdecznie pozdrawiam, życząc dalszej wytrwałości w doskonaleniu programu.

Siliconmind
Pracownik
2011-12-12 23:14

[...] Jedynym mankamentem takiej konwersji jpg na png jest
gigantyczne zwiększenie objętości pliku (na pewno warto wcześniej
zmniejszyć plik jpg).

Ze względu na to, że maska jest aplikowana PRZED wysłaniem projektu do realizacji, to owo zwiększenie rozmiaru pliku nastąpiłoby tak czy inaczej. Kombinujemy jak można to rozwiązać inaczej i pewnie w przyszłych wersjach zostanie to poprawione.

Kociszewska
Fotograf domator
2012-11-13 01:52

Witam po długiej przerwie,
Chciałabym się upewnić, czy obecnie można bez problemu stosować maski do plików jpg (bez konwersji na png)? Zrobiłam próbkę z wysyłką i nie było kłopotu, ale prosiłabym o potwierdzenie.
Pozdrawiam

Siliconmind
Pracownik
2012-11-13 11:43

Chciałabym się upewnić, czy obecnie można bez problemu stosować maski
do plików jpg (bez konwersji na png)?

Tak, teraz już wszystko działa poprawnie. Jednak trzeba liczyć się z tym, że niestety nadal projekty z maskami będą znacznie większe niż te bez maski.

Kociszewska
Fotograf domator
2012-11-14 13:32

To jest odpowiedź na posta napisanego przez Siliconmind

Chciałabym się upewnić, czy obecnie można bez problemu stosować
maski
> do plików jpg (bez konwersji na png)?
Tak, teraz już wszystko działa poprawnie. Jednak trzeba liczyć się z
tym, że niestety nadal projekty z maskami będą znacznie większe niż te
bez maski.

Bardzo dziękuję za informację (i korektę programu)
Pozdrawiam