Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Kadrowanie zdjęć w foto bajkach i foto kolorowankach

AutorWiadomość
kranek
Pracownik
2008-06-13 15:38

W ostatnim czasie wyłapaliśmy kilka przypadków foto kolorowanek i foto bajek z nie wykadrowanymi zdjęciami dzieci. Zwróćcie proszę uwagę, aby twarz dziecka wypełniała cały dostępny obszar w narysowanej postaci. My niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że wyłapiemy wszystkie błędnie przygotowane projekty. Co więcej sami nie mamy możliwości ingerencji w przesłane do nas projekty, więc ewentualne poprawki, tak czy inaczej będziecie musieli nanosić sami i ponownie przesyłać projekt do realizacji.

Tutaj znajdziecie samouczki pokazujące jak łatwo wykadrować zdjęcia:
http://drukujwspomnienia.pl/files/samouczki/jak_zrobic_foto_bajke.html
http://drukujwspomnienia.pl/files/samouczki/jak_zrobic_foto_kolorowanke.html

kranek

Monika Tryboń
Fotograf domator
2008-06-16 13:01

Szkoda, że nie ma tej informacji gdzieś przy kreatorze projektów...
Wysłałam projekt z wklejonymi zdjęciami bez kadrowania, gdyż byłam pewna, że tym zajmuje się pracownik. Dostałam niestety wydrukowany mój projekt bez żadnych poprawek i szczerze mówiąc nie jestem z tego zadowolona. Przecież mamy kontakt mailowy i mogliście Państwo do mnie napisać prośbę o ponowne wysłanie projektu poprawionego. Nie wierzę, ,że nikt nie zwrócił uwagi na estetykę wklejania zdjęć i uznał że jest w porządku, a jeśli tak to tylko gorzej o Was świadczy. W tym momencie wygląda  to tak, ze Państwa firma to zwykła drukarnia tylko droższa od innych. Bardzo sie zawiodłam, przykro mi.

Monika Tryboń

kranek
Pracownik
2008-06-16 15:42

To jest odpowiedź na posta napisanego przez Monika Tryboń

Rozumiem Pani rozgoryczenie – otrzymany produkt odbiega od  Pani wyobrażeń. Moim zdaniem cały problem jest wynikiem nie zrozumienia idei działania naszego serwisu, która to jest całkiem nowa na naszym rynku. Podstawowym założeniem naszej usługi jest rozdzielenie projektowania, które leży po stronie Klientów od realizacji projektu, co jest nasza domeną. Udostępniamy bezpłatne oprogramowanie, które pozwala w prosty sposób bawić się własnymi zdjęciami i tworzyć z nich projekty fotoksiążek, foto bajek i innych ciekawych produktów. Nigdzie nie informujemy, że w jakikolwiek sposób będziemy sprawdzać/poprawiać prace Klientów, stąd nie wiem skąd powzięła Pani pewność, że to my będziemy kadrować zdjęcia. Nie znając zamysłu Klienta zakładamy, że przysłany projekt jest prawidłowy, chyba że otrzymamy prośbę o sprawdzenie pewnych jego elementów. Nie będę ukrywał, że prace podlegają kontroli i staramy się wyłapać ewidentne błędy powstałe przy projektowaniu. Nierealne jest jednak sprawdzenie wszystkich prac, szczególnie kiedy są tak drobne (mam tu na myśli format i ilość stron, co powoduje że na arkuszu mieści się kilka różnych) jak foto bajka.

W zaistniałej sytuacji mogę zaproponować skorzystanie z gwarancji drugiej szansy, pozwalającej na ponowny wydruk projektu za połowę ceny, czyli w tym wypadku za 4,99 zł.

Jeśli chodzi o dodatkową informację w programie o konieczności kadrowania zdjęć - to rozważymy możliwość jej umieszczenia, przy wprowadzaniu jego kolejnej wersji.

kranek

odkurzacz
Szalony pstrykacz
2008-06-28 01:44

To jest odpowiedź na posta napisanego przez Monika Tryboń

[...] W tym momencie wygląda  to tak, ze Państwa firma to
zwykła drukarnia tylko droższa od innych. Bardzo sie zawiodłam,
przykro mi.

nie porównywałbym tej oferty do zwykłej drukarni :) zapewniam cię, że to kompletnie co innego. dostajesz gotowy produkt i możliwość przygotowania go samemu bez konieczności kupowania dodatkowo drogiego programu graficznego i nauki jego obsługi. dostajesz nawet gotowy szablon bajki i jej treść. jedyne co musisz zrobić to wstawić i odpowiednio ustawić tam swoje zdjęcia. czy to tak dużo?

szczerze mówiąc dziwię się, że oczekiwałaś, że ktoś po tobie poprawi projekt. przecież gdyby chodziło tylko o przesłanie zdjęć, to miałabyś zwykły formularz do wysłania zdjęć a nie cały program, w którym możesz zrobić wszystko sama. zresztą, popatrz na to realnie (jak już porównujesz to do zwykłej drukarni) - to czego oczekiwałaś to defacto zrobienie projektu przez drukujwspomnienia, a nie przez ciebie samą. a cena tego przecież nie obejmuje, bo niby jak? ceny za zrobienie głupiej ulotki zaczynają się od kilkuset złotych - jeśli oczywiście mówimy o projekcie, a nie o jakimś zlepku kształtów i kolorów. gdzie ma się więc zmieścić w cenie kilku złotych za bajkę wykonanie samej bajki i jeszcze praca człowieka, który ją poprawi po kliencie? pamiętaj, że każdą korektę trzeba jeszcze zatwierdzić u klienta i ewentualnie jeszcze poprawić, a to dodatkowy czas. na prawdę, nie wiem jak ty oczekujesz czegoś takiego kupując książeczkę za 10zł...

a wystarczyło się z nimi skontaktować przy złożeniu zamówienia - pomogliby na pewno, bo i mnie kiedyś w takiej sytuacji pomagali. zanim znowu zaczniesz marudzić - zastanów się nad jedną rzeczą: nawet jeśli ktoś siedziałby i sprawdzał każde zdjęcie, w każdym przysłanym przez klienta projekcie, to skąd ci pracownicy, na których tak narzekasz, mają wiedzieć co jest zamierzone, co jest błędem, a co niedopatrzeniem?

popatrz na wypowiedzi innych forumowiczów - zamawiają fotoksiążki z 400 zdjęciami!! jak myślisz ile czasu trwałoby sprawdzenie każdego z nich? a ocena zdjęć? czy dobrze wykadrowane czy nie? to jest po prostu nie realne, tym bardziej jak robi się kilka zamówień dziennie, a pewnie nawet kilkanaście jak nie więcej.

Dadus
Fotograf domator
2010-02-09 22:06

To jest odpowiedź na posta napisanego przez odkurzacz

[...] W tym momencie wygląda  to tak, ze Państwa firma to
> zwykła drukarnia tylko droższa od innych. Bardzo sie zawiodłam,
> przykro mi.

nie porównywałbym tej oferty do zwykłej drukarni :) zapewniam cię, że
to kompletnie co innego. dostajesz gotowy produkt i możliwość
przygotowania go samemu bez konieczności kupowania dodatkowo drogiego
programu graficznego i nauki jego obsługi. dostajesz nawet gotowy szablon
bajki i jej treść. jedyne co musisz zrobić to wstawić i odpowiednio
ustawić tam swoje zdjęcia. czy to tak dużo?

szczerze mówiąc dziwię się, że oczekiwałaś, że ktoś po tobie
poprawi projekt. przecież gdyby chodziło tylko o przesłanie zdjęć, to
miałabyś zwykły formularz do wysłania zdjęć a nie cały program, w
którym możesz zrobić wszystko sama. zresztą, popatrz na to realnie (jak
już porównujesz to do zwykłej drukarni) - to czego oczekiwałaś to
defacto zrobienie projektu przez drukujwspomnienia, a nie przez ciebie
samą. a cena tego przecież nie obejmuje, bo niby jak? ceny za zrobienie
głupiej ulotki zaczynają się od kilkuset złotych - jeśli oczywiście
mówimy o projekcie, a nie o jakimś zlepku kształtów i kolorów. gdzie
ma się więc zmieścić w cenie kilku złotych za bajkę wykonanie samej
bajki i jeszcze praca człowieka, który ją poprawi po kliencie?
pamiętaj, że każdą korektę trzeba jeszcze zatwierdzić u klienta i
ewentualnie jeszcze poprawić, a to dodatkowy czas. na prawdę, nie wiem
jak ty oczekujesz czegoś takiego kupując książeczkę za 10zł...

a wystarczyło się z nimi skontaktować przy złożeniu
zamówienia - pomogliby na pewno
, bo i mnie kiedyś w takiej
sytuacji pomagali. zanim znowu zaczniesz marudzić - zastanów się nad
jedną rzeczą: nawet jeśli ktoś siedziałby i sprawdzał każde
zdjęcie, w każdym przysłanym przez klienta projekcie, to skąd ci
pracownicy, na których tak narzekasz, mają wiedzieć co jest zamierzone,
co jest błędem, a co niedopatrzeniem?

popatrz na wypowiedzi innych forumowiczów - zamawiają fotoksiążki z
400 zdjęciami!! jak myślisz ile czasu trwałoby sprawdzenie każdego z
nich? a ocena zdjęć? czy dobrze wykadrowane czy nie? to jest po prostu
nie realne, tym bardziej jak robi się kilka zamówień dziennie, a pewnie
nawet kilkanaście jak nie więcej.

Święta prawda... Trzeba w miare opanować program, tam wszystko jest.. Ja też czasem coś sknocę przez swoje niedopatrzenie...

Daduś