Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Zmiana w harmonogramie wysyłek

W dniach od 15 do 19 sierpnia Biuro Obsługi Klienta będzie nieczynne.W związku z tym zmianie ulegnie również harmonogram wysyłek zamówień:

 • zamówienia złożone między 11 a 13 sierpnia (do godziny 6 rano) wysłane zostaną 21 sierpnia;
 • zamówienia złożone między 13 sierpnia (po 6 rano) a 14 sierpnia (do 6 rano) wysłane zostaną 22 sierpnia;
 • zamówienia złożone między 14 sierpnia (po 6 rano) a 20 sierpnia (do 6 rano) wysłane zostaną 23 sierpnia.


 • W tych dniach nie będzie również dostępna opcja ekspresowej realizacji. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

  Edytor Wspomnień - Kadrowanie

  Kadrowanie zdjęć w Edytorze Wspomnień jest bardzo proste! Po umieszczeniu zdjęcia w projekcie, kliknij w nie jeden raz lewym przyciskiem myszki. Kursor zmieni się w symbol otwartej dłoni. Następnie użyj kółka myszy by powiększyć widoczny fragment zdjęcia (tak jak robisz to w aparacie z zoomem). Aby przesunąć zdjęcie wewnątrz ramki, naciśnij i przytrzymaj lewy przycisk myszy. To wszystko!

   

  Istnieje również alternatywna metoda: po umieszczeniu zdjęcia w projekcie, kliknij w nie dwukrotnie lub użyj funkcji „Edytuj ramkę ze zdjęciem” z menu „Edycja” (dla tła strony użyj funkcji „Edytuj tło” z menu „Strona”). Ukaże się wtedy okno kadrowania. Kolorem czerwonym zaznaczony jest fragment zdjęcia, który znajdzie się poza kadrem (a więc nie będzie widoczny w projekcie).

  Okno kadrowania zdjęcia

   

  Gdy najeżdżasz na obszar przerywanego prostokąta, pokarze się kursor skrzyżowanych strzałek. Klikając i przytrzymując lewy przycisk myszy ustalasz pozycje ramki, kadrując w ten sposób zdjęcie. Po najechaniu na samą przerywaną krawędź zobaczysz strzałki oznaczające możliwość zwiększenia lub zmniejszenia rozmiaru ramki do kadrowania. Po zakończeniu kadrowania kliknij w prawym górnym rogu na zielony przycisk OK. Możesz też anulować całą operację kadrowania wciskając czerwony X.

  Okno kadrowania zdjęcia

   

  Jeśli chcesz obrócić zdjęcie wewnątrz ramki, skorzystaj z przycisków na górze okna kadrowania. Oprócz tego masz możliwość zrobienia lustrzanego odbicia w pionie lub poziomie.