Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Zmiana w harmonogramie wysyłek

W dniach od 15 do 19 sierpnia Biuro Obsługi Klienta będzie nieczynne.W związku z tym zmianie ulegnie również harmonogram wysyłek zamówień:

 • zamówienia złożone między 11 a 13 sierpnia (do godziny 6 rano) wysłane zostaną 21 sierpnia;
 • zamówienia złożone między 13 sierpnia (po 6 rano) a 14 sierpnia (do 6 rano) wysłane zostaną 22 sierpnia;
 • zamówienia złożone między 14 sierpnia (po 6 rano) a 20 sierpnia (do 6 rano) wysłane zostaną 23 sierpnia.


 • W tych dniach nie będzie również dostępna opcja ekspresowej realizacji. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

  Jak złożyć zamówienie

  Dowiedz się jak poprawnie złożyć zamówienie w serwisie drukujwspomnienia.pl

  Proces składana zamówienia składa się z kilku kroków. Oczywiście zaczyna się od pobrania naszego programu i przygotowania projektu. Garść pomocnych wskazówek na ten temat znajdziesz na osobnej stronie naszego serwisu. Tutaj skupimy się na opisaniu samego procesu składania zamówienia. Jeśli nie składałeś jeszcze u nas zamówienia, przejrzyj wszystkie poniższe punkty.

   Proces składania zamówienia
  1. Przesłanie projektów na serwer drukujwspomnienia.pl
   1. Sprawdzenie projektu
   2. Wybór sposobu dostarczenia projektu:
    • Przez internet – bezpośrednio z Edytora Wspomnień
    • W inny sposób, np. gdy występują problemy z łączem internetowym.
  2. Kody promocyjne
  3. Twoje przesłane projekty - wybierz, które zamawiasz
  4. Wybór materiału oprawy (tylko dla fotoksiążek ekskluzywnych).
  5. Wybór opcji dodatkowych do zamówienia
  6. Rabaty i FotoPunkty
  7. Dane adresowe i sposób dostawy
  8. Wybór sposobu płatności
  9. Zatwierdzenie zamówienia
  Edytor Wspomnień

  Edytor Wspomnień

   

  Przesłanie projektów na serwer drukujwspomnienia.pl

  Gdy Twój projekt jest gotowy do realizacji, otwórz go w Edytorze Wspomnień. Potem w menu głównym programu kliknij „Plik” i wybierz „Zamów”:

  Kliknij „Zamów”

   

  Sprawdzenie projektu
  W tym momencie program wyświetli raport na temat zdjęć, jeśli zauważysz zdjęcia niskiej jakości, powinieneś powrócić do programu i je zlokalizować - oznaczone są one czerwonymi wykrzyknikami w lewym górnym rogu. Oznacza to iż zdjęcie użyte przez Ciebie jest zbyt niskiej jakości (a dokładniej ma małą rozdzielczość) i po wydrukowaniu Fotoksiążki może wyglądać niekorzystnie.

  Raport projektu

   

  Po zapoznaniu się z raportem kliknij „Wyślij do realizacji”:

  Zatwierdzenie raportu

   

  Wybór sposobu dostarczenia projektu
  Wybierz sposób dostarczenia projektu do naszej firmy, najwygodniej jest po prostu przesłać go Internetem, w drugim przypadku możesz zapisać projekt razem ze wszystkimi zdjęciami do pliku i wysłać do nas pocztą na płycie CD lub dostarczyć w inny sposób (szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie Alternatywne metody dostarczenia projektu):

  Wybór sposobu dostarczenia projektu

   

  Aby przesłać projekt na serwer musisz być zarejestrowanym użytkownikiem naszego serwisu. Wpisz swój login i hasło w odpowiednie pola (1). Projekt należy opatrzyć opisem (2) tak abyś potem potrafił go rozpoznać w dalszej części procesu składania zamówienia:

  Identyfikacja klienta przy wysyłaniu projektu

   

  Program przygotowuje projekt do wysłania, odrzuca fragmenty zdjęć z poza kadrów, ustala ich pozycje na stronie i następnie kompresuje by całość przesłać w jak najkrótszym czasie:

  Przygotowywanie danych

   

  Następnie pliki składowe zamówienia zostają przesłane na serwer. Wyświetlone zostaje okno ukazujące postęp w czasie wysyłania oraz szacowany czas pozostały do zakończenia transferu:

  Przesyłanie plików

   

  Gdy pliki zostaną umieszczone na serwerze, zostaniesz poinformowany o tym komunikatem o zakończeniu procesu przesyłania. Jednocześnie nasz system wyśle do Ciebie e-mail potwierdzający poprawne przesłanie danych.

  Pomyślnie wysłany projekt

   

  Po przesłaniu plików zaloguj się do naszego serwisu pod tym adresem. W menu po lewej stronie znajduje się przycisk „Wysłane projekty” - kliknij w niego by zobaczyć swoje nadesłane projekty:

  Przycisk „wysłane projekty”

   

  Kody promocyjne

  Jeśli otrzymałeś od nas kod promocyjny, powinieneś wprowadzić go przed rozpoczęciem składania zamówienia. Pod listą wysłanych projektów znajduje się przycisk „wprowadź kod promocyjny”:

  przycisk „wprowadź kod promocyjny”

  Szczegóły dotyczące kodów promocyjnych możesz znaleźć w dziale pomocy na tej stronie. Uwaga! Często kody promocyjne są automatycznie przypisywane do kont użytkowników, wtedy nie ma potrzeby już ich nigdzie wprowadzać. Będą one wyświetlone na stronie z wysłanymi projektami, a nasz system sam zaproponuje ich użycie na etapie składania zamówienia.

  Twoje przesłane projekty - wybierz, które zamawiasz

  Na stronie „Wysłane projekty” znajdują się wszystkie projekty, które przesłałeś do nas na serwer z programu Edytor Wspomnień. Aby złożyć zamówienie, po prawej stronie każdego z projektów, które chcesz zamówić, podaj ilość kopii (1) jaką chcesz otrzymać. Następnie kliknij przycisk „złóż zamówienie” (2). Uwaga, ceny podane w tym miejscu nie uwzględniają rabatów, które Ci przysługują. Rabaty są ustalane w następnym kroku.

  Ilość zamawianych kopii

   

  Wybór materiału oprawy

  W przypadku fotoksiążek ekskluzywnych oprawianych w płótno lub eko-skórę musisz wybrać materiał oprawy. Wszystkie aktualnie dostępne materiały i ich warianty kolorystyczne zostaną wyświetlone osobno dla każdej z zamawianych fotoksiążek. Zaznacz materiał, który Cię interesuje i kliknij przycisk „kontynuuj”.

   

  Wybór opcji dodatkowych do zamówienia

  Gdy zdecydowałeś już co chcesz zamówić, nasz system zleceń wyświetli stronę na której będziesz mógł wybrać opcje i usługi dodatkowe. Dodatki te dostępne są zarówno dla poszczególnych produktów, jak np.: druk na grubszym papierze, jak i dla całego zamówienia, jak np.: ekspresowa realizacja zamówienia w dwa dni. Jeśli chcesz zamówić jakieś opcje dodatkowe zaznacz je na liście dostępnych opcji. Pełną listę oraz cennik dodatków znajdziesz na stronach oferty.

  Lista przykładowych dodatków

   

  Rabaty i FotoPunkty

  W następnym kroku zostaniesz poproszony o wybranie formy rabatu. Możesz wykorzystać przysługujące Ci Fotopunkty lub użyć kod promocyjny, jeśli taki wcześniej wprowadziłeś:

  Typ rabatu

   

  Jeśli wybrałeś pierwszą możliwość (użycie FotoPunktów) wpisz ilość FotoPunktów, którą chcesz wykorzystać w tym zamówieniu. Ilość FotoPunktów, którą możesz wykorzystać zależna jest od tego co zamawiasz i iloma punktami dysponujesz w danej chwili. Czym są, jak działają i jak zebrać FotoPunkty możesz przeczytać na tej stronie pomocy.

  Fotopunkty

   

  Po naciśnięciu przycisku „kontynuuj” zobaczysz podsumowanie ilości zamawianych produktów oraz wartość pomniejszoną o daną ilość FotoPunktów lub inny użyty przez Ciebie rabat:

  Podsumowanie wartości

   

  Dane adresowe i sposób dostawy

  Kolejnym krokiem jest wybranie sposobu dostawy Twojego zamówienia. Sposób dostawy określa również formę płatności za zamówienie. Jeśli chcesz zapłacić gotówką przy odbiorze zamówienia, wybierz sposób dostawy opisany jako „za pobraniem”.

  sposób dostawy

   

  Po wybraniu sposobu dostawy wpisz w formularz adres, pod który ma być dostarczona paczka. Nasz system zapamięta twoje dane i przy następnym zamówieniu będziesz mógł już wybrać profil z zapisanymi danymi. Pamiętaj, że jeśli chcesz otrzymać fakturę wystawioną na inne dane niż adres dostawy, odznacz pole „Użyj adresu do wysyłki na fakturze”.

  Dane adresowe

   

  Wybór sposobu płatności

  Następnym krokiem w procesie składania zamóienia jest wybór sposobu płatności, mamy do dyspozycji kilka możliwości, a bezpieczeństwo transakcji gwarantuje serwis platności.pl:

  sposoby płatności (fragment pełnej listy)

   

  Zatwierdzenie zamówienia

  Ostatnim krokiem jest zatwierdzenie całego zamówienia. Ta strona to całkowite podsumowanie zawierające szczegóły zamówienia, sposób płatności, oraz koszty dostawy wraz z adresem dostarczenia przesyłki i danymi do faktury. Masz w tym momencie ostatnią szansę na poprawienie czegokolwiek, jeśli jesteś pewien, że wszystko się zgadza, kliknij przycisk „złóż zamówienie”.

  podsumowanie

   

  Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie ujrzysz ekran potwierdzający złożenie zamówienia, wraz z numerem zamówienia nadanym przez system. Zapisz go w celu łatwiejszej identyfikacji w razie jakichkolwiek problemów czy pytań. Na swój adres e-mail otrzymasz również potwierdzenie przyjęcia zamówienia.

  Potwierdzenie przyjęcia zamówienia

  Jeśli jako formę płatności wybrałeś zwykły przelew, to w tym momencie pojawią się również dane do przelewu. Nie musisz ich zapisywać - zawsze będziesz miał do nich dostęp na stronie ze szczegółami swojego zamówienia.