Ta strona najlepiej prezentuje się na ekranie o szerokości 1200 pikseli lub większym.

Zmiana w harmonogramie wysyłek

W dniach od 15 do 19 sierpnia Biuro Obsługi Klienta będzie nieczynne.W związku z tym zmianie ulegnie również harmonogram wysyłek zamówień:

 • zamówienia złożone między 11 a 13 sierpnia (do godziny 6 rano) wysłane zostaną 21 sierpnia;
 • zamówienia złożone między 13 sierpnia (po 6 rano) a 14 sierpnia (do 6 rano) wysłane zostaną 22 sierpnia;
 • zamówienia złożone między 14 sierpnia (po 6 rano) a 20 sierpnia (do 6 rano) wysłane zostaną 23 sierpnia.


 • W tych dniach nie będzie również dostępna opcja ekspresowej realizacji. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

  Blog

  Fotoksiążka z wakacji [blog]

  Właśnie wróciliśmy z wakacji. Gdy wszystkie torby pełne ubrań zostały wyprane, a sprzęt kempingowy ponownie upchnięty w zakamarkach piwnicznej komórki, przyszedł czas na przyjemniejszą część powakacyjnych porządków – zdjęcia! Podłączam aparat do komputera i zaczynam kopiować. Licznik wskazuje „tylko” 672 zdjęcia. Patrzymy z mężem na foldery, jakie nam się nazbierały w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Rodzice małych dzieci nie mają lekko! Każdego tygodnia foldery na dysku puchną od nadmiaru zdjęć robionych przy byle okazji.

  Kadrowanie - umiejętność właściwego komponowania

  Właściwa kompozycja obrazu sprawia wielu osobom sporo problemów. Na pewno zdarzyło się Wam, przy oglądaniu waszych zdjęć znaleźć w kadrze element, który kompletnie psuł nastrój czy odwracał wzrok od głównego tematu. Większość naszych zdjęć wykonujemy pod wpływem chwili i prawie nigdy nie mamy czasu na pewne, choćby ogólne zaplanowanie naszego obrazu.

  RGB i CMYK z czym to jeść?

  Ponieważ istnieje wiele różnic pomiędzy obrazami na papierze i monitorze, a wiele osób wręcz nie ma pojęcia o różnicy w kolorach pomiędzy tymi wyświetlanymi na monitorze a tymi uzyskanymi w druku na papierze, postanowiłem napisać tekst, który może choć trochę przybliży wam tę tematykę.

  Czym jest i jak działa aparat cyfrowy

  Fotografia cyfrowa w odróżnieniu od fotografii tradycyjnej, polega na utrwaleniu obrazu w postaci cyfrowej, a nie na

  Balansując w bieli

  Jednym z najtrudniejszych pojęć w fotografii cyfrowej jest balans bieli. Oko ludzkie, widzi dowolny kolor, np. żółty jako żółty, niezależnie od tego czy ogląda go w świetle słabej żarówki czy w słoneczny dzień. Aparat fotograficzny nie posiada zdolności adaptacji do różnego oświetlenia i rejestruje kolory zależnie od natężenia i koloru światła padającego na fotografowane obiekty. Firmy produkujące aparaty starają się, by odtwarzane kolory były jak najbardziej zbliżone do tego, co widzi człowiek - by wyglądały na zdjęciu naturalnie. I tu wkracza funkcja Balans bieli, zwana także równoważeniem bieli.

  Subskrybuj zawartość